Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Jedno z najväčších sklamaní jesene

Sportnet|Publikované 27. nov 2007 o 23:00

Výkony Nacinej Vsi patrili k najväčším sklamaniam V. futbalovej ligy Juhovýchod. Mužstvo, ktorého najhorším umiestnením v minulosti bol stred

tabuľky, je po tohtoročnej jesennej časti až na dvanástom mieste. Na jar ho čaká vážny boj o záchranu.

Chýba kvalita

Nacina Ves pred rokom zimovala na 4. priečke. Jej výsledky sme zhodnotili s hrajúcim trénerom Jánom Gajdoščíkom. Premiéru v nacinoveskom drese absolvoval v 5. kole v domácom zápase proti Čičarovciam. "Mužstvu jednoznačne chýba väčšia hráčska kvalita. Je tu päť-šesť futbalistov, ktorí s piatoligovými súpermi nemajú väčšie problémy. Zvyšok však na túto súťaž zjavne nemá. Myslím si, že ak chce byť Nacina Ves aj naďalej piatoligová, mali by do kolektívu pribudnúť traja-štyria herne vyspelí hráči."

Súperi sa vytiahli

V Nacinej Vsi zaznamenal poriadny ústup z pozícií. Veď prvé víťazstvo dosiahli až v 7. kole, keď doma zdolali Medzev. V prvých piatich kolách až štyrikrát remizovali. Prehrávali v domácom prostredí. To bolo donedávna nedobytnou pevnosťou. "Súhlasím, ale pravda je aj taká, že Sokoľany, Čaňa či Čičarovce sa na nás dosť vyhecovali, a tak sme to doma vôbec nemali ľahké. Vonku sme väčšinou podávali nevýrazné výkony, ale tie tu boli aj za čias, keď Nacina Ves mala podstatne lepšie mužstvo. Zase na druhej strane, veľmi dobre sme zahrali v Borši," pokračoval v hodnotení J. Gajdoščík.

Obrat proti Valalikom

Tradičný piatoligista sa utrhol z reťaze až v jednom zo záverečných duelov jesene. Na vlastnom ihrisku vyhral nad Valalikmi 8:0. "V tomto súboji sa k nám konečne naklonila šťastena. V predchádzajúcich kolách sme si azda vyčerpali všetku smolu," konštatoval. Narážal hlavne na koncovku. Vysoké víťazstvo síce potešilo, ale zlý dojem z jesene nezmazalo. Na okraj zimnej prípravy sa J. Gajdoščík nechcel vyjadrovať. S funkcionármi sa dohodol na spolupráci do konca roka. Zatiaľ nie je isté, či v nej bude pokračovať.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.