Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Jedno oko sa smialo, druhé iba bezmocne plakalo

Sportnet|Publikované 18. nov 2003 o 23:00

Michalovce Počas druholigového hokejového stretnutia medzi Michalovcami a Bardejovom, ktoré skončilo až nečakane hladkým víťazstvom hostí 5:0, sa

jedno oko domácich priaznivcov smialo, druhé zase iba bezmocne plakalo. Dôvodom na radosť bol fakt, že michalovský hokej aj napriek všakovakým nepriaznivým vplyvom neprestal existovať, no pri pohľade na výkon Dukly sa mnohým chcelo plakať. To, čo predviedli hráči v drese Michaloviec ťažko znieslo čo i len druholigové kritéria, hoci trebárs ešte desať minút pred koncom viedli hostia iba 1:0. Potom sa však pred bránkou bardejovského brankára Pišteja strhla bitka, počas ktorej sa do seba pustili tri dvojice. Rozhodca Žák správne vylúčil všetkých previnilcov do konca stretnutia, no Michalovčanom vzal zo zostavy Martina Mižáka, Hajduka a Mandulu, čo spôsobilo, že Dukla v nasledujúcich štyroch minútach až štyrikrát inkasovala a napokon zahanbujúco podľahla. "Výsledok 0:5 je síce veľavravný, ale napriek tomu by som týchto chlapcov nezatracoval. Okrem zopár jednotlivcov typu Mihaľa, Mižáka či Tirpáka, ktorí majú prvoligové skúsenosti, sme v zostave mali mládencov z mladšieho dorastu. Tí jasne za skúsenejšími hráčmi súpera zaostávali a jednoznačne na nich nestačili. To, že sme tak dlho držali vyrovnaný stav bola viac-menej otázka šťastia a výborného výkonu brankára Štefana," prezradil vedúci michalovského mužstva Ján Haluška, ktorý však na lavičke Dukly de facto pôsobil ako tréner.

V hľadisku michalovského štadióna sa zišli asi tri stovky skalných, ktorí však odchádzali z hokeja sklamaní a znechutení. Niet sa im čo diviť, veď ešte pred pár mesiacmi mali možnosť vidieť mužstvo oduševnene bojujúce o prvoligovú záchranu, kým v sobotu sa im predstavil celok, ktorý nebol schopný v dvoch druholigových zápasoch prekonať súperovho brankára a bez zisku jediného bodu je jasným outsiderom druhej ligy Východ. Vzhľadom na tradíciu michalovského hokeja, ktorý dlhé roky robil metropole Zemplíne skvelú reklamu, je to zahanbujúce a nedôstojné. "Uvedomujeme si, že hlbšie už asi klesnúť nemôžeme, no za súčasného stavu si nepomôžeme. Musíme pracovať aj v takýchto tvrdých podmienkach a popritom veriť, že sa situácia časom zlepší. Chcem ale zdôrazniť, že títo chlapci za to nemôžu a váľať vinu na súčasný káder by bolo hlúpe. Oni nemôžu zato, čo sa to v minulých rokoch stalo. Všetkým hráčom patrí česť, že sa ťažkých podmienok nezľakli a aj napriek všetkým zlým vplyvom bojujú za česť michalovského hokeja," uzavrel debatu Ján Haluška.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.