Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jeden z favoritov sa stále potkýna

Sportnet|Publikované 18. aug 2008 o 22:00

Druholigový 1. FC Tatran Prešov na chvoste tabuľkyMužstvo, ktoré v predošlej druholigovej sezóne ašpirovalo v jej závere na postup, po troch

Druholigový 1. FC Tatran Prešov na chvoste tabuľky

Mužstvo, ktoré v predošlej druholigovej sezóne ašpirovalo v jej závere na postup, po troch odohraných kolách nového ročníka je na chvoste tabuľky. Béčko corgoňligového Tatrana Prešov zatiaľ zďaleka nenapĺňa očakávania. Hoci dvakrát v zápise o stretnutí figurovalo ako domáce, ani raz nevyhralo. Vonku zase vysoko prehralo.

PREŠOV. Signálom, že v tomto tíme nie je niečo v poriadku, bolo zachránenie remízy v nadstavenom čase v prvom kole s Podbrezovou B. Potom prišiel štvorgólový výprask u nováčika v Poprade. Do tretice zase prehra 0:1 s Čadcou. A to 1. FC Tatran Prešov B vyrukoval v základe s drvivou väčšinou hráčov kádra corgoňligového áčka. Svoje si v bráne zastal Talian. Ostatných "ligistov", až na pár výnimiek, na ihrisku cítiť nebolo.

Niečo nie je v poriadku

Už po zápase s Podbrezovou na umelej tráve v Prešove B Jozef Kostelník, ktorý prišiel asistovať trénerovi Jozefovi Džubarovi, nešetril kritikou do vlastných radov. Dôvody chváliť nemal však ani po prehre na prírodnej tráve v nedeľu predpoludním v Haniske. "Niečo nie je v poriadku," zopakoval znechutený J. Kostelník. "Prvý polčas bol z našej strany o ničom. V druhom sme si vypracovali šance, ale ani z vyložených sme gól nedali. Lenže príležitosti mali aj hostia. Najmä na začiatku stretnutia. Tie šli predovšetkým na vrub zlých obranných činností celého mužstva. Čadcu sme nechali pokojne kombinovať, k protihráčom sme včas nedostupovali, nešli do súbojov. Hlavne preto mohli hostia útočiť, zamestnávať našu obranu aj brankára."

Zlepšenie po prestávke

Do druhej časti nastúpil už o čosi agresívnejší Prešov. Ofenzívu oživil príchod P. Cicmana. Práve jeho sólo zakončené strelou do žrde bolo signálom do útoku. Postupne prišli ďalšie príležitosti zeleno-bielych. Po Kobylíkových strelách sa vyznamenal skúsený brankár Čadce Holec. Katona po Pekárovom "priťuknutí" v šanci prestrelil. "Šance na zvrat prišli. Ak by bol jeden gól padol, nazdávam sa, že by sa to bolo zlomilo. Druhý polčas sme hrali už lepšie." Diváci na štadióne v Haniske často častovali poznámkami najmä hráčov z kádra prešovského áčka. Napokon, bolo ich najviac. Výkonmi, až na brankára Taliana, či ku koncu zaberajúceho Kobylíka, však nik z nich zvlášť nevynikol. Na rozdiel od takého R. Michalíka, bývalého reprezentanta, ktorého v drese Čadce bolo plné ihrisko celý zápas. "Nie je to ono, čo viac k tomu povedať," reagoval J. Kostelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.