Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Jeden výbuch ich nemôže rozhodiť

Sportnet|Publikované 11. nov 2008 o 23:00

Basketbalistky Maximy Broker čaká ďalší diel euroligového seriálu. Zatiaľ v ňom účinkujú v jednej z hlavných úloh, súťaž majú rozbehnutú výborne.

Prehrali len s hviezdnym Spartakom. Dnešné meranie síl bude dôležitou konfrontáciou, narazia totiž na rovnako ambiciózny Vilnius. Do Litvy slovenský majster odcestoval po blamáži v domácej extralige, kde podľahol Cassovii.

KOŠICE. Litovský šampión je posledným celkom, s ktorým sa Košičanky ešte nestretli, na budúci týždeň začne už odvetná časť. Vilnius vyslal svoju vizitku súperom už v druhom kole, keď na svojej pôde nečakane porazil Spartak Moskovská oblasť.

Ťažký boj

"Tak ako my, aj oni majú bilanciu troch výhier a jednej prehry. Po psychickej stránke na tom budú dobre, veď naposledy hladko doma zdolali Schio. Určite si budú veriť a dobre sú na tom aj po basketbalovej stránke. Čaká nás ťažký boj," uvedomuje si tréner Maximy Broker Štefan Svitek pred stretnutím, v ktorom by ich víťazstvo katapultovalo do pozície horúceho kandidáta na konečné druhé miesto v skupine, čo by bolo skvelé.

Zbytočný vstup do pohody

Rovnako ako v kuchyni Vilniusu, aj v tábore slovenského majstra panovala po doterajších euroligových výsledkoch pohoda, no zbytočne do toho vstúpila sobotňajšia šokujúca prehra 69:74 v extralige na palubovke Cassovie. Ostáva veriť, že družstvo to pred dnešným stretnutím nepoznačí. "Veru, bolo to úplne zbytočné. Dúfam však, že hráčky sú dostatočne psychicky odolné a nezasiahne ich to. Verím, že sa z toho poučia. Bolo to o prístupe k zápasu, ani jedna od prvej po poslednú nebola schopná pozdvihnúť sa a čakali, že to urobí tá druhá," vrátil sa k ťažko pochopiteľnej prehre tréner Svitek a dodal: "Bol to dôsledok našej nekoncentrovanosti. Zlým vstupom do zápasu sme súpera posadili na koňa. Cassovia chytila svoj deň, darilo sa jej a využila šancu."

Vysvetlili si to

Aj keď v kormidelníkovi žlto-modrých to v sobotu večer vrelo, bezprostredne po derby nepovedal svojim zverenkám na ich výbuch nič. "Nezvyknem to riešiť takto hneď po skončení zápasu. V pondelok ráno sme sa stretli na tréningu a všetko sme si rozobrali. Samotné hráčky si uvedomili, čo bolo príčinou tohto výsledku. My vieme, čo je v tejto sezóne náš cieľ, čaká nás náročný program. Jeden neúspešný zápas nás nemôže rozhodiť a zviesť z cesty, ktorú sme nastúpili," uzavrel Š. Svitek.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.