Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Jeden gól ukončil dve verzie sérií

Tréner Pavel Piršč si vydýchol – Svidník konečne vyhral. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 22. okt 2012 o 22:00

V uplynulom kole najvyššej regionálnej súťaže vo futbale bolo niekoľko stretnutí, ktoré mali v sebe náboj zaujímavosti.

Niekedy papierové predpoklady sklamali, inokedy sa potvrdili. Určite veľmi cenný trojbodový zápis zaknihoval Svidník. Celok spod Dukly totiž ťahal sériu piatich prehier po sebe.

SVIDNÍK. Naopak, hostia z V. Opátskeho zase nenašli premožiteľa v predošlých piatich vystúpeniach. Išlo teda o to kto z koho.

Napriek tomu, že to bolo pre oboch dôležité vystúpenie a obaja súperi išli nekompromisne za svojím cieľom, predsa rozhodca nemusel vytiahnuť ani jednu žltú kartu. Vidno, že dá sa pristupovať k zápasu aj takto a pritom úroveň nestratí nič na príťažlivosti. Zaujímavé bolo aj to, že hoci v zápise je iba jeden oficiálny zásah, diváci videli až tri gólové pokusy. Dva z nich v podaní domáceho Rodáka ale arbiter neuznal kvôli ofsajdu. Jeden za stavu 0:0 a potom aj v čase, keď Svidníčania viedli. „Bolo to vyrovnané meranie síl, ale o ten gól sme boli azda lepší a zaslúžili sme si plný bodový úlovok,“ konštatoval tréner hostiteľov Pavel Piršč.

Pred stretnutím rozmýšľal nielen nad tým, ako konečne bude navigovať zverencov k víťazstvu, ale trápili ho tiež absencie troch jednotlivcov zo základnej zostavy, ktorí mali stop pre žlté karty (Matvej, Gonos, Morjak). Navyše dlhodobo je stále mimo hry Horochonič. Mladí, ktorí ich nahradili, však stavili na bojovnosť, srdnatosť a zhostili sa svojej úlohy veľmi dobre.

Nastúpil ho sebazaprením, no skóroval

Šnúra neúspešných výsledkov liezla tímu, ktorý vedie P. Piršč, poriadne na nervy. „Ani si nepamätám, kedy sme tak dlho čakali na priaznivý výsledok ako teraz. Preto som chlapcom pripomínal pred duelom, aby neinkasovali. Predtým sme zväčša na vlastnom ihrisku dokázali aspoň raz skórovať a veril som, že i teraz rozvlníme sieť. To sa potvrdilo.“ Pravdaže, hostia sa spoliehali hlavne na kanoniera Semana, ktorý si ale vylámal zuby na precíznej obrane, pričom ho dôsledne prikryli Výravec s Jurčom. Stojí za zmienku aj skutočnosť, že streleckú smolu konečne na druhej strane pretrhol Puchír (skóroval po peknej kombinačnej akcii Vaľanyho po čiare, ktorého center prenechal Rodák nabiehajúcemu Puchírovi a ten bez prípravy napálil loptu k žrdi). Autor gólu sa dokázal aj predtým stále dostať do šancí, ale muška ho neposlúchala podľa želania. Naposledy mu to tam ale padlo v dueli, ktorý bol naozaj možno zlomový. Pritom nastúpil so sebazaprením, trápili ho slabiny a bol aj striedaný. „Hostí sme do nejakých vážnejších príležitostí nepustili. Vpredu bol iba osamotený Seman a keďže sme ho eliminovali, súper príliš nehrýzol. Akurát v závere sme mierne tŕpli, keď ďalekonosný pokus z diaľky aj s pričinením vetra takmer spôsobil zmenu skóre. Body nás potešili. Verím, že sa chlapci psychicky otrasú a v závere jesene budú hrať uvoľnenejšie. Vonku nemáme čo stratiť a to by nám mohlo pomôcť,“ pripomenul P. Piršč.

Tristné obdobie sa pre Svidníčanov teda skončilo a teraz si želajú, aby sa začala iná séria – bez prehry.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.