Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Jeden gól Humenčanom nestačil

Sportnet|Publikované 21. apr 2015 o 22:00

Treťoligista ŠK Futura Humenné privítal lídra.

HUMENNÉ. Podľa tabuľkových pozícií oboch tímov boli favoritom „koňare“ a papierové predpoklady sa napokon naplnili.

Humenčania ostali opäť smutní, už síce pretrhli svoje jarné strelecké suchoty, ale jeden gól im na konečný výsledkový úspech nestačil (1:3).

Jeden gól málo

Hostia sa ujali vedenia expresne rýchlo, už zhruba po polminúte po zaváhaní obrancu Vasiľa naštartoval aj so šťastím svoju neskoršiu cestu za hetrikom Kamenčík.

Humenská odpoveď prišla v 4. minúte z pokutového kopu, po 492 minútach pretrhol humenské čakanie na gól kapitán Ljubarskij.

Na výsledok, ktorý zaručil čo i len bod to však nestačilo.

„Keďže nám chýbala brankárska jednotka, ktorá nevedno prečo nebola prepustená cez hraničný priechod, nemali sme tú potrebnú istotu, aj keď na nášho mladého, vekom ešte iba dorasteneckého brankára, nechcem hádzať vinu. Skôr to poviem tak, že stále vytvárame individuálne chyby, za ktoré pykáme gólmi a sami tak súperovi pomáhame. K tomu opäť spomeniem, že hráme prakticky vždy vonku, s čím sa však musíme vyrovnať,“ mienil sklamaný Martin Friga.

Zosun v tabuľke

V jarnej odvete získala ŠK Futura zatiaľ iba bod a v tabuľke sa prepadla z piatej na trinástu priečku. A táto situácia už primala vedenie klubu k reakcii.

„Prvé zápasy jari sme brali ešte tak, že sa herne potrebujeme skonsolidovať, ale situácia je už kritická. V tabuľke pravdy sme na mínus siedmich bodoch, čo je vážne varovanie. Máme pred sebou ešte osem kôl, v hre je teda dvadsaťštyri bodov a my potrebujeme získať také množstvo, aby sme nevypadli. Otázka počtu vypadávajúcich nám velí vyhrať dve alebo štyri stretnutia,“ konštatoval hneď po stretnutí manažér klubu.

Najbližšie Stropkov

V nedeľu sa humenskí futbalisti predstavia v Stropkove, ktorý je v tabuľke na piatom mieste.

„Bude to ťažký zápas, Stropkov má svoju silu. Nám však neostáva nič iné, iba bodovať. Len výsledok s jedným alebo troma bodmi nám môže vylepšiť situáciu i našu pozíciu v tabuľke,“ dodal Martin Friga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.