Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Je to potvrdené: Košice budú hrať Ligu majstrov

(Autor: TASR/František Iván)
SITA|Publikované 28. apr 2014 o 10:42

Košickí hokejisti si zahrajú ako jediný slovenský klub v Lige majstrov.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice majú definitívne istotu účasti v premiérovom ročníku Ligy majstrov. Vedenie súťaže v pondelok oficiálne potvrdilo, že slovenský majster získal druhú voľnú kartu pre sezónu 2014/2015.

"Slovenský hokej vyprodukoval viacero svetových hviezd. Mať vo svojom strede sedemnásobného slovenského majstra nás robí veľmi hrdými. S Košicami a nórskymi Stavangerom teraz budú súťaž hrať tímy z deviatich európskych krajín," povedal predseda predstavenstva Ligy majstrov Martin Baumann.

"Ziskom titulu sme dosiahli veľký úspech, ale tentoraz bol o to dôležitejší, že znamenal aj miesto v Lige majstrov. Pre slovenský hokej je veľmi dôležité porovnávať sa s európskym a pre náš klub je veľmi zaväzujúce, že budeme reprezentovať Slovensko a našu súťaž," uviedol generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

Slovenský šampión mal spoločne s nórskym nárok na jedno voľné miesto, ďalšie obsadia kluby z Česka, Švédska, Fínska, Nemecka, Švajčiarska, Rakúska a aj Talianska, keďže Bolzano ho získalo ako účastník rakúskej EBEL. Nórsko bude zastupovať Stavanger Oilers.

Žreb premiérového ročníka sa uskutoční 21. mája v Minsku počas majstrovstiev sveta. V súťaži sa predstaví 40 klubov rozdelených do 10 základných skupín. Prvé zápasy by sa mali konať už 21. augusta a celkovo je naplánovaných 149 duelov, ktoré vyvrcholia finále 3. februára 2015.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.