Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Je to podraz. Neviem, ako inak to nazvať, hovorí o Slovane Kýhos

Vladimír Kýhos vraj dostal od Slovana návrh zmluvy, ktorý podpísal a poslal naspäť. (Autor: iDnes.cz)
SITA|Publikované 2. júl 2015 o 17:54

Klub Slovan Bratislava bude v budúcej sezóne KHL viesť Miloš Říha. Vladimír Kýhos, ktorý patril medzi kandidátov, hovorí, že ho Slovan oklamal.

BRATISLAVA. Angažovanie Miloša Říhu na post hlavného trénera Slovana Bratislava v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) poriadne zaskočilo Vladimíra Kýhosa. Práve on mal viesť klub v nasledujúcom ročníku 2015/2016.

Po štvrtku je všetko inak. "Bavili sme sa o všetkom a konkrétne. Boli sme si v Brne obzrieť športoviská, kde sme chceli prvého júla začať kemp," priznal v rozhovore pre iSport.cz Kýhos.

"Riešili sme ľad, posilňovňu, hotel, jedlo, pracovný harmonogram, teda všetky zásadné veci. Vrátane hráčov, ktorí by prichádzali do úvahy ako posily. Slovan mi poslal návrh zmluvy, ktorý som im podpísal a poslal späť," dodal.

Ľudské sklamanie

"Čo na to povedať? Je to ľudské sklamanie. Mesiac a pol sme so Slovanom rokovali a bavili sa o tom, ako budeme pracovať. Ale posledných štrnásť dní mi to už prišlo zvláštne," pokračoval ďalej Kýhos.

"Zo strany Slovana mi bolo povedané, že stále rokujú o peniazoch na KHL. Napokon to dopadlo takto. Samozrejme, že som z informácií zo zákulisia vedel, že sa do toho mieša Říha," prezradil.

19november2013_slovan_omsk_khl_27106137_r7708_res.jpg

Slovan napokon bude trénovať Miloš Říha. FOTO - TASR.

"Pomaly prestávam veriť všetkému, dnes už nič neplatí. Je to zvláštna doba. Zaujímalo by ma, prečo so mnou vstupovali do rokovaní. Keby na rovinu povedali, že majú viac kandidátov. Ale takto?"

Hotová vec

Kýhos vníma konanie Slovana ako podraz. "Niečo také to je. Nevidím veľa možností, ako inak to nazvať. Na všetkom sme sa dohadovali, písomne sa to bralo ako hotová vec. A zrazu je všetko inak," vraví.

"Najvtipnejšie na tom je, že sme sa s Milošom Říhom pred dvoma týždňami stretli v jednej pivničke na Morave. A tam mi vravel, ako by nikdy žiadnemu kolegovi neliezol do kapusty. Že sa to nerobí. A teraz mi to názorne predviedol."

Kýhos sa vyjadril aj k situácii v Slovane. "Nečudujem sa, že tam bol Rosťa Čada taký hotový. Veľa vecí ma tam lákalo, ale stále ide o medzinárodnú súťaž. Slovan má meno, lenže sú tam aj mínusy," zamýšľa sa.

Funkcionárom Slovana telefonovať nebude. "Nemá to cenu. Načo?"

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články