Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Je mi jedno, kde ho ukončím, som pripravený na každý scenár boja, hovorí Marek Kvasnica

Vladimír Bilohuščin|Publikované 15. jan 2021 o 01:00

Podujatie OKTAGON 21 prinesie aj návrat Mareka Kvasnicu. Ten si zmeria sily s Michalom Konrádom.

Po necelom roku sa do klietky vracia mladá nádej trenčianskeho MMA Marek Kvasnica. Ten si naposledy vo výbornom zápase poradil s Martinom Horínkom, ktorého na podujatí OKTAGON Prime 3 utiahol na armbar.

Zverenec Laugaricio Combat Clubu ale po tomto súboji nezažíval najlepšie životné chvíle, keď padol na úplné dno. „Od zápasu sa mi všetko zrútilo a všetko išlo dolu vodou. Prestalo sa mi dariť v živote a psychika každým dňom padala do priepasti a priam neznáma, strácal som sa na tréningoch a v životných veciach,“ opisuje Kvasnica.

Jedného dňa ale prišiel zlom. Marek si povedal, že stačí a treba ísť ďalej, keďže si vybudoval nejakú cestu a vedel, že v nej musí pokračovať. „Zmenil som prístup, začal som znovu cítiť chuť trénovať a fungovať ako športovec. Zameral som sa na slabé veci a začal som sa sebe komplexnejšie venovať. Moja psychika sa odvtedy veľmi zmenila, sú ešte momenty, kedy premáham svoju myseľ, ale prišiel som konečne na vlnu, že to čo chcem a za čím si dokážem ísť, tak to splním a dotiahnem do konca,“ pokračuje Kvasnica a dodáva, že má opäť sny, na ktoré chce dosiahnuť.

Ďalšou skúškou v jeho kariére bude ale skúsený bojovník Michal Konrád, ktorého poznáme z Oktagon Výzvy. Michal síce ťahá šnúru troch prehier v rade, treba ale povedať, že čelil naozaj vysoko kvalitným súperom. Kvasnica teda v tomto súboji nebude favoritom.

Dovolím si povedať, že sa momentálne bavíme o najlepšej organizácii v okruhu Európy, čiže či to je Konrád alebo niekto iný, každý už je komplexný a skúsený. Viem, že má prednosti ako zápasník, ale zápasiť viem aj ja. Vlastne s tým som začínal v MMA a svojich súperov som ukončoval na zemi. Čiže je mi jedno, kde ho ukončím, som stotožnený a pripravený na každý scenár boja. Teraz som opäť sebavedomý dosahovať výkony.“

Tento zápas tak ukáže, či môže Kvasnica pomýšľať na najvyššie priečky. Jeho dlhodobým cieľom je totiž prienik do top 5 rebríčka ľahkej váhy. „Som skromný a mám reálne sny, ktoré viem, že dokážem splniť. Keď dosiahnem viac ako si sám verím, budem šťastný.“

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články