Pohár národov v Bratislave vyhrali Íri, domáci skončili tretí

Danube Equestrian Festival.
Danube Equestrian Festival. (Autor: TASR)
TASR|10. jún 2023 o 09:02

Jazdecké podujatie Danube Equestrian Festival hostí Národný futbalový štadión v Bratislave.

BRATISLAVA. Slovenská reprezentantka Veronika Novosadová triumfovala s jej 19-ročným valachom Le Grand v Small Tour kategórie CSI1* na prestížnom jazdeckom podujatí Danube Equestrian Festival na NFŠ v Bratislave.

V Pohári národov obsadili Slováci tretie miesto, triumfovalo írske kvarteto Harry Allen, Geoffrey Curran, Jason Foley a Thomas Ryan.

Novosadová rovnako ako vo štvrtok vyhrala "malú tour" CSI1* na 115 cm vysokom parkúre.

Druhé miesto patrilo tiež Slovenke, zásluhou Diany Kabanovej vo dvojici s trinásťročným valachom Kaddee van de Knuffel.

O stotinu sekundy lepší čas ako víťazka mala Lisa Janoutová z Rakúska, ktorá však so svojím deväťročným valachom Double Jeopardy de Tiji Z urobila jednu chybu a skončila tretia.

V Pohári národov dosiahli Íri celkový čas 7:10,10 minúty a druhé Rakúsko predstihli o 3,39 sekundy.

Slovenská štvorica Dominika Gaálová, David Horváth, Bronislav Chudyba a Radovan Šillo zaostala o 12,51 s.

V obtiažnosti CSIO3* triumfoval Nemec Michael Viehweg s dvanásťročným valachom Comanchem 29 na 140 cm vysokom parkúre.

V kategórii CSIYH1* získal prvenstvo Tamás Mraz z Maďarska vo dvojici so sedemročným Malnom.

Danube Equestrian Festival pokračuje na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne (NFŠ) do nedele.

Vtedy sú na programe preteky Longines EEF Series, ktoré sú súťažou Pohára národov, v ktorej tímy zložené zo 4 jazdeckých dvojíc súťažia v dvoch identických kolách obtiažnosti CSIO 3.

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Pohár národov v Bratislave vyhrali Íri, domáci skončili tretí