Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Jazdectvo: O triumfe Nemcov v military rozhodne až arbitrážny súd

TASR|19. aug 2004 o 20:33

Atény 19. augusta (TASR) - Družstvá Francúzska, Veľkej Británie a USA plánujú splniť, čo si predsavzali a deň po kontroverznom pridelení víťazstva Nemecku ...

Atény 19. augusta (TASR) - Družstvá Francúzska, Veľkej Británie a USA plánujú splniť, čo si predsavzali a deň po kontroverznom pridelení víťazstva Nemecku v súťaži všestrannej spôsobilosti podajú oficiálne odvolanie voči výsledkom súťaže na Športový arbitrážny súd (CAS).

V trojdňových pretekoch v olympijskom areáli Markopoulo pôvodne dominovala nemecká ekipa v zložení Andreas Dibowski s koňom Little Lemon, Hinrich Romeike (Marius), Frank Osthold (Air Jordan), Ingrid Klimkeová (Sleep Late) a Bettina Hoyová (Ringwood Cockatoo), lenže jury po vzhliadnutí videozáznamu zistila, že posledná jazdkyňa Hoyová pred svojím záverečným vystúpením porušila pravidlá, keď prekročila štartovú čiaru dvakrát. Rozhodcovia tak dodatočne pridelili Nemcom 12 trestných bodov, čo ich odsunulo na nepopulárne štvrté miesto a trio Francúzsko, Veľká Británia a USA sa posunulo vo výsledkovej listine o jednu priečku vyššie. Ani olympijský triumf Francúzov a medailová radosť Američanov netrvala dlho, Medzinárodná jazdecká federácia (FEI) uznala následné odvolanie nemeckej strany a ponechala výsledky v pôvodnom znení.

"Záverečné rozhodnutie smeruje jednoznačne proti Francúzsku, Veľkej Británie a Američanom," vyhlásil po medailových rošádach napokon strieborný jazdec Nicolas Touzaint. Podľa zástupcov francúzskeho družstva dorazí spoločný protest troch poškodených tímov na CAS v piatok ráno.

Súvisiace články