Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Jazdci popreli trojvýmenu Lindrosa cez Edmonton

TASR|20. júl 2001 o 13:18

New York 20. júla (TASR) - Generálny manažér klubu zámorskej NHL New York Rangers Glen Sather poprel v piatok špekulácie ohľadne prestupu útočníka Philadelphie Flyers Erika Lindrosa cez Edmontonom Oilers do jeho tímu

.

"Všetko je to jednoducho výmysel," povedal šéf "jazdcov" pre New York Post. "Pravdou je, že som pred dvoma dňami hovoril s Kevinom Lowom, generálnym manažérom Edmontonu, no ani slovom sa nezmienil, že by o niečom takom rokoval s Philadelphiou," zdôraznil Sather, ktorý len pred pár dňami podpísal dvojročný kontrakt so slovenským reprezentantom Zdenom Cígerom.

Lowa tento týždeň kontaktoval Carl Lindros, Erikov otec i agent v jednej osobe a upozornil ho, aby sa nesnažil získať jeho syna do Edmontonu bez jeho súhlasu. Zaujímal sa tiež, či si Edmonton môže vôbec dovoliť kúpiť hráča jeho kvalít, keď si nemohol udržať ani kľúčového hráča a kapitána Douga Weighta. Lowe ponúkol Lindrosovi jednoročný kontrakt vo výške približne 4,5 milióna dolárov. S tým však "klan rodiny Lindrosovcov" nesúhlasil a Carl Lindros okamžite odmietol ďalšie rokovania. Oznámil Lowovi, že nech radšej s nimi nestráca čas, že Eric v Edmontone hrať nebude. Tým všetky dohady a rokovania ohľadne Lindrosa dočasne skončili, lebo šéf "olejárov" Lowe v žiadnom prípade nie je ochotný za kanadskú hviezdu ponúknuť viac.

Trpezlivosť s Lindrosovcami došla i generálnemu manažérovi Flyers Bobbymu Clarkovi. "Stále prichádzajú s nejakými prestupmi do klubov ako Toronto, Detroit, Washington, St. Louis, NY Rangers a teraz si vybrali Edmonton. Kto vôbec sú, že si svojvoľne vyberajú tímy a potom čakajú, že my urobíme obchod? Napokon, vedenie Edmontonu s nami ešte nerokovalo a nepredostrelo ani žiadnu oficiálnu ponuku," povedal Clarke.

Hoci generálny manažér newyorských "jazdcov" Sather odmietol možnosť trojdohody s Flyers a Oilers, nepoprel záujem o angažovanie hráča s číslom 88. "Vo veľmi všeobecnej rovine som o tom hovoril aj s generálnym manažérom Flyers Bobbym Clarkom. On však vie, že ťažko ma donútia za týchto okolností dať zaňho toľko peňazí, ako si predstavujú," povedal Sather.

Súvisiace články