Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Javorčík: Mladí hráči ešte potrebujú nabrať sebadôveru

Nevyužili výhodu domáceho prostredia. M. Javorčík (vpravo) na smeči. (Autor: archív klubu)
Patrik Fotta|Publikované 10. apr 2016 o 22:00

Tretí duel je na programe v Nitre, kde môže domáce mužstvo definitívne spečatiť svoj postup do finále.

Volejbalisti VK KDS Šport Košice podľahli v sobotu na domácej palubovke Nitre 1:3 a v semifinálovej sérii, hranej na tri víťazstvá, prehrávajú už 0:2 na zápasy. Tretí duel je na programe v stredu v Nitre, kde môže domáce mužstvo definitívne spečatiť svoj postup do finále.

KOŠICE. Zverenci trénera Vlkolinského prehrávali v druhom semifinále už 0:2 a súper bol prakticky vo všetkých ukazovateľoch lepší tím.

V treťom sete sa ešte Košičanom podarilo vykresať nádej, keď súperovi nedali príliš mnoho priestoru a vyhrali 25:16. V štvrtom dejstve viedli košickí volejbalisti už 23:20, no súper sa dostal na koňa štyrmi bodmi v rade.

V dramatickej koncovke uspeli napokon hostia, vyhrali 29:27 a zápas 3:1 na sety.

„Hráme proti kvalitnému družstvu a vyrovnanému súperovi. Na druhej strane si myslím, že oni majú o čosi väčšie skúsenosti a v rozhodujúcich momentoch ich potiahli rozohrávači. Predsa len tie roky strávené aj v iných ligách a reprezentácii sa prejavia hlavne v ťažkých koncovkách setov. Nevadí, my ideme ďalej, pokúsime sa vyhrať v treťom zápase. Zatiaľ by som to zhrnul tak, že v ich prospech hrajú lepšia koncovka, šťastie a skúsenosti,“ povedal smečiar Košíc Milan Javorčík.

Barlík mal pracovné povinnosti

Nitra si výhru na pôde súpera zaslúžila vďaka koncentrovanému výkonu, no ak by najmä mladší košickí hráči spravili menej chýb, mohol byť záver zápasu ešte zaujímavý.

„Mladí hráči ešte potrebujú nabrať skúsenosti a sebadôveru, aby vedeli pomôcť tímu. Zatiaľ sa nám to nedarí úplne tak, ako by sme chceli, ale to príde časom,“ povedal Javorčík.

Na pozícii libera figuroval iba Ondrej Haky, Pavol Barlík v košickej zostave chýbal.

„On mal pracovné povinnosti, takže, bohužiaľ, nemohol prísť. Možno by to bolo trochu inak, tréner by mal viac možností aj na striedanie, je to škoda. Hlavne mrzí, že sme nevyužili výhodu domáceho prostredia.“

Ešte to nevzdávajú

Neľahká úloha stojí pred košickými volejbalistami, ktorí sa pokúsia v Nitre sériu ešte zdramatizovať.

„Nejdeme to vzdávať, stále je šanca, že sa ešte séria vráti k nám domov, ale musíme do toho dať všetko. Na Nitre je vidno, že robia pre to maximum a pracujú na tom celú sezónu. Pre nás to bude veľmi ťažké, ale budeme bojovať,“ skonštatoval Javorčík.

V čom vidí košický smečiar najväčší rozdiel medzi oboma celkami?

„Ja si myslím, že si veľmi dobre prihrávajú, ich nahrávač má následne veľa času a pokoja, aby to dobre nahodil. Majú vynikajúci útok a často idú do našej roztrhanej obrany. Naopak, my obvykle útočíme do plnej obrany.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.