Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Javín: Toľko bodov ako v Košiciach už zrejme nikdy nenazbieram

Sportnet|Publikované 27. nov 2008 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skŽilina patrí v extralige medzi nevyspytateľné mužstvá. Dokáže podľahnúť reprezentačnej dvadsiatke, no zdolať aj tímy

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Žilina patrí v extralige medzi nevyspytateľné mužstvá. Dokáže podľahnúť reprezentačnej dvadsiatke, no zdolať aj tímy z prvej polovice tabuľky. V uplynulých dvoch kolách si doma po predĺžení poradila so Zvolenom, ešte predtým zdolala po samostatných nájazdoch Martin. Ako si bude počínať dnes s vedúcimi Košicami?

KOŠICE. Na lavičke hokejistov Žiliny šéfuje tréner Ján Šterbák. Jeho nie tak dávna minulosť je spojená s Košicami. No a v tíme má hráčov, ktorých viedol aj v Košiciach, obrancov Ivana Droppu a Miroslava Javína a útočníkov Romana Kontšeka a Jána Plevu.

Obranca Miroslav Javín patrí pravidelne medzi najproduktívnejších bekov súťaže. Aj teraz mu so 17 bodmi patrí celkové štvrté miesto. Účet si vylepšil po poslednom kole gólom so Zvolenom. "Toľko bodov ako v Košiciach už zrejme nikdy nenazbieram. Tie štatistiky nesledujem, ani neviem, ktoré miesto mi momentálne patrí," podotkol v uplynulej sezóne s 39 bodmi tretí najproduktívnejší bek extraligy, predvlani mu dokonca so 45 bodmi patrilo celkové druhé miesto.

Pekné spomienky

Po zisku striebra sa jeho misia v HC Košice skončila. Dnes príde do dôverne známeho prostredia v Steel Aréne. S akými pocitmi? "Ku Košiciam ma viažu isté city, pekné spomienky. Povedal by som to tie najlepšie. Viem, že Košice sú teraz na prvom mieste, že to tam budeme mať ťažké," hovorí hokejista, ktorému sa z východu veľmi nechcelo. "Keď odchádzate, sú s tým spojené bezprostredné pocity. Ale po podpise novej zmluvy idete zase ďalej."

Kondične v pohode

Na krku má štyridsiatku. No stále má chuť hrať. "Tých štyridsiatnikov je stále menej. Aj teraz to Peťo Pavlas v Slovane zapichol. Sú zápasy, po ktorých by som s tým aj ja najradšej sekol, no mám zmluvu a chcem ju dodržať. Po víťaznom zápase sú tie myšlienky zase celkom iné. Ja nezvyknem byť uťahaný ani tak fyzicky ako psychicky. Čo sa týka kondície, tak to som v pohode."

Bojujú o osmičku

Žilina posledné dve stretnutia vyhrala. Miro napriek tomu vyslovil istú nespokojnosť. "Pred stretnutiami by sme tie dva body za výhru brali. Ale so Zvolenom aj s Martinom sme viedli a v normálnom hracom čase to nedotiahli do víťazného konca," povzdychol si. Na druhej strane, jeho tím, nateraz deviaty, si polepšil, každý bod v boji o prvú osmičku a miesto v play-off sa ráta. "Myslím si, že v tabuľke by sme mali byť vyššie. Ale bojujeme, nevzdávame to, pred nami je ešte dosť stretnutí." To dnešné radí medzi mimoriadne ťažké. "Radi by sme nadviazali na dva posledné zápasy. Chceme bodovať, aj keby to nemal byť plný bodový zisk."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.