Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Javín chce zlomiť české prekliatie v Košiciach

Sportnet|Publikované 28. sep 2006 o 22:00

Košice Hokejová extraliga nasadila svižné tempo. Dnes je na programe už ôsme kolo a to sa najvyššia súťaž začala len 12. septembra. Košičania

cestujú na zápas Slovenska. Vystúpenie v Nitre bude v poradí piatym na ľade súpera. Zo štyroch doterajších vyhrali len jediné. Celkom ináč sa oceliarom vodí doma. Lebo v Steel Aréne zvíťazili vo všetkých troch zápasoch, dvakrát celkom jednoznačne. V utorok 7:0 so Skalicou. Žeby si Košičania budovali pred súpermi rešpekt, tak aby do Steel Arény prichádzali s obavami, že ich tu čaká nádielka?

"V prvom rade je tu prianie trénera, ktorý chce víťaziť. Jasné, že ak padne veľa gólov, tak je divák spokojnejší. Bolo by fajn vyhrávať presvedčivo, na druhej strane ak by sme si na to zvykli, mohlo by nás vyviesť z miery, že zápas sa nevyvíja v náš prospech. Nedá sa myslieť na to, že súperovi stále pripravíme nakladačku, aj keď víťaziť by sme chceli," vraví obranca HC Košice Miroslav Javín.

Skúsený bek priznal, že domácu neporaziteľnosť by si chceli udržať poriadne dlho. "Vyhrať doma, to je pre mužstvo akým disponujú Košice povinnosť. Víťaziť musíte stále a s každým."

Proti Skalici si oceliari schuti zastrieľali. No popri tom skončili po prvý raz v sezóne stretnutie bez inkasovaného gólu. "Každý vie, že náš tréner vyznáva defenzívnu hru. Konečne mohol byť v tomto smere s nami spokojný. Aj keď musím priznať, že v utorok sa to mohlo vyvíjať všelijako. Hostia mali v úvode veľkú šancu, dokonca počas našej presilovky. Mohli sa dostať do vedenia, ale nás podržal brankár Petrík. Bolo to veľmi dôležité. Po prvých góloch sa nám hralo oveľa lepšie. Hru sme celkom ovládli."

V Nitre sa dýcha ťažko každému. Miroslav Javín si hneď vybaví búrlivé prostredie a spomienky mu zaleteli do minulej sezóny, keď hral ešte za Poprad. "V Nitre mali veľmi dobré mužstvo, hralo sa tam vyslovene zle. Isteže, káder sa im oproti minulosti zmenil, oslabili sa. Ja ako obranca som zápasy pod Zoborom nemal rád. Vždy som tam mal veľa práce. Verím, že teraz to bude lepšie a že odtiaľ domov nepôjdeme naprázdno."

Po troch prehrách u súperov by chceli Košičania bodovať naplno. "Nestačí víťaziť doma. To veľmi dobre vieme. Body musíme nosiť aj zvonku, len tak sa môžeme držať na špici. Mali by sme začať vyhrávať aj u súperov a najlepšie by bolo už teraz v Nitre. Pravda, nebude to jednoduché. Nitra naposledy prehrala. Bude sa chcieť rehabilitovať presne tak, ako my po zápasoch v Žiline a v Martine. Určite pôjdu za víťazstvom, no to aj my."

Javín je štvrtým najproduktívnejším hráčom HC. Strelecky sa darilo lepšie len Špilárovi, autorovi piatich gólov. Český legionár ich dal štyri. Až to tak vyzerá, že chce konkurovať strelcom..."To by som nepovedal. Ja som defenzívne ladený obranca. Pre mňa je prvoradé bránenie. Vlastne som aj prekvapený, že tie góly dávam. Verím, že vedenie je so mnou spokojné. A tie góly beriem aj ako satisfakciu. Dúfam, že som zatiaľ nesklamal. Viete, pýtali sa ma aj čo vravím na to, že českým legionárom sa v Košiciach nedarí. Tak ja verím, že spoločne so Špeldom to české prekliatie zlomíme. Pre mňa je to motivujúce. Chcem v tomto klube napraviť dobré meno českého hokeja," poznamenal 37 ročný zadák, ktorý hral na Slovensku v Slovane aj v Poprade.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.