Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Jastrabie oko na turnajoch americkej série

SITA|9. jún 2006 o 10:12

PARÍŽ 9. júna (SITA) - Technológia videozáznamov sporných loptičiek, ktorá sa ujala na marcových turnajoch WTA Tour a ATP Masters Series v Key Biscayne na Floride sa použije aj na desiatich turnajoch ...

PARÍŽ 9. júna (SITA) - Technológia videozáznamov sporných loptičiek, ktorá sa ujala na marcových turnajoch WTA Tour a ATP Masters Series v Key Biscayne na Floride sa použije aj na desiatich turnajoch letnej americkej série na tvrdých povrchoch, ktorá vyvrcholí grandslamovým US Open. Predstavitelia Americkej tenisovej asociácie (USTA) informovali, že technologické zariadenie známe pod názvom Jastrabie oko bude k dispozícii na mužských turnajoch v Indianapolise, Washingtone, Toronte, Cincinnati a New Havene a ženských podujatiach v Stanforde, San Diegu, Los Angeles, Montreale a New Havene. Američania už skôr oznámili, že uvažujú o Jastrabom oku aj v súvislosti s US Open, kde by mohol mať tento systém svoju grandslamovú premiéru.

Hráči si nové pravidlo počas turnaja v Key Biscayne až na malé výnimky v drvivej väčšine pochvaľovali a mnohí museli uznať, že loptičky, ktoré reklamovali, sa napokon správne pripísali na stranu súpera. Štatistiky tvrdia, že zo 161 požiadaviek sa zmena výroku rozhodcu na empajri na základe videa sporného momentu udiala iba v 53 prípadoch, čo je 33%. „Zavedenie videozáznamov sa nám oplatí z viacerých dôvodov. Je to príťažlivé pre fanúšikov a televízne spoločnosti a z pohľadu hráčov to zvyšuje ich pocit dôležitosti na kurte. Hráčovi, ktorý si takýmto spôsobom vynúti zmenu verdiktu vo svoj prospech, spravidla stúpne sebavedomie a dokáže aj otočiť zápas,“ uviedol výkonný riaditeľ USTA Arlen Kantarian.

Súvisiace články