Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Jasovského strelecké manévre a strhujúci finiš Košičanov

Sportnet|Publikované 22. nov 2005 o 23:00

Včera sa hrali stretnutia 27. kola ST extraligy. Popradčania hostili slovanistov a tradičný rival vyburcoval domácich k výkonu, ktorý bol odmenený

plným bodovým ziskom. Veľkú zásluhu má na tom strelecky disponovaný Jasovský, ktorý zaznamenal všetky góly Podtatrancov a dosiahol tak svoj hetrik. Košičania si zmerali sily s Trenčanmi a znova sa duel pre nich dlho nevyvíjal praznivo. Po dvoch tretinách prehrávali, no strhujúci finiš v záverečnom dejstve znamenal nakoniec tri góly v sieti vojakov a víťazstvo hostiteľov. V budúcom kole - v piatok - sa stretnú: Slovan - Skalica, Martin - Zvolen, Liptovský Mikuláš - Trenčín,

Košice - Nitra, Žilina - Poprad.

Košice - Trenčín 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Košice - V súboji s Trenčínom sa v prvých dvoch tretinách viac bojovalo, ľahkosť postrádajú Košičania na svojich hokejkách už veľmi dlho. S koncovkou majú východniari problémy, odkedy sa začala extraliga. A aj keď bola hosťujúca obrana rozhodená, tak je problém trafiť do prázdnej bránky. Brankár Trenčína Hála mal paradoxne viac práce v oslabení, keď ho vyskúšal Vostřák a po ňom Sabol. Pri avizovanom vylúčení jedného z domácich hráčov sa vojaci tešili z gólu. Zlocha dorážal Rimmelovu strelu. Laco sa musel poriadne obracať, keď ho v presilovke v 27. min. skúšal prestreliť Poljaček a po ňom sa pred ním ocitol Zlocha. Vyrovnanie na hokejke mal pri početnej výhode Šimurda, ale hoci nekrytý, minul trenčiansku bránku. Košičanov naštartoval v tretej tretine vyrovnávajúci gól Hvilu v 48. min. Už o dve minúty na to sa misky váh preklopili na stranu domácich po tom, ako Lipiansky v presilovke brilantne zvládol individuálnu akciu vrátane koncovky, no a Bartoš dôležité víťazstvo v 56. min. už len prikrášlil.

ŠTATISTIKA

Góly: 48. Hvila (Šimurda), 50. Lipiansky (Horáček), 56. P. Bartoš (Kledrowetz) - 12. Zlocha (Rimmel, Liška), vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše Kútny (Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Galamboš, Tvrdoň, 1800 divákov. Košice: Laco - Kledrowetz, M. Varga, Horáček, P. Frühauf, Bodnár, Podhradský - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Lažo, Lipiansky, Vostřák - Michal Lukáč (41. Hvila), Ľ. Sabol, Šimurda - Jenčík, T. Marcinko, M. Slovák. Trenčín: Hála - Ďurčo, Urban, Homer, Mikuš, D. Mocek, Juraj Liška, Hriňa, Rimmel - Melichárek, Micka, Kóňa - V. Nemec, Poljaček, Kútny - Sivák, Lezo, Zlocha - Baláž, Sikorčin, Šafárik.

Najlepší: Laco, Kledrowetz, Bartoš.

Mienka trénera

Ján Selvek ( Košice): "Po zaváhaniach so Skalicou a Zvolenom sme potrebovali bodovať. Mali sme nôž na krku. Nakoniec sme vyhrali. Toto víťazstvo si ceníme, lebo sme ho potrebovali ako soľ. Hvila nehral dve tretiny, nechali sme ho sedieť, aby si uvedomil, že musí v každom zápase bojovať."

Poprad - Slovan 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Poprad - Úvod šlágra kola bol z oboch strán opatrný. Domáci si vytvorili územnú prevahu. Najskôr Škovira a Kubenko vyskúšali pozornosť Bartu a v 6. min vo vyloženej šanci neuspel P. Segľa. Za hostí kontroval v ojedinelej príležitosti Macho. S pribúdajúcimi minútami si Popradčania vytvárali čoraz väčšiu prevahu, ale v koncovke neboli úspešní. V 10. min strela Pavlička skončila nad bránkou a neujala sa ani snaha Faitha. Aktivita domácich priniesla efekt v 17. min, keď sa po chybnej rozohrávke Pavlasa dostal k puku Jasovský a svoju akciu zakončil strelou do vinkla - 1:0. Opakoval sa však typický scenár domácich zápasov Popradu, keď domáci doplácali na mizernú streleckú efektivitu a živili svojim súperom šancu na dobrý výsledok. Hostia sa nenechali dlho ponúkať. Najskôr v 25. min zaváhal Chlubna, ale o dve minúty už bolo vyrovnané, keď zakončil úspešne Macho. V 38. min domáci dosiahli gól, avšak po konzultácii s

videorozhodcom ho arbiter neuznal pre kopnutie puku

korčuľou. V závere tretiny si domáci vypracovali ešte dve príležitosti, ale hostí podržal brankár Barta. Úvod tretieho dejstva vyšiel lepšie hráčom Tatravagónky, keď v 42. min Jasovský svojim druhým gólom rozjasal štadión. Hostia však mohli okamžite vyrovnať, po strele Macha zachraňoval Kožuch.

Slovanisti vsadili všetky sily na útok a dostali domácich pod tlak. Včera to však bol zápas skvelého

Richarda Jasovského, ktorý osamotený prekonal Bartu a zaznamenal vôbec prvý hetrik hráča Popradu v tejto sezóne.

ŠTATISTIKA

Góly: 17. Jasovský, 42. Jasovský (Halaj, Kumstát), 52.

Jasovský (Kubenko) - 28. Macho (D. Pašek), vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ország - Halecký, Miľovčík, 2520 divákov. Poprad: Kožuch - Valečko, Javín, Kumstát, Vorobel, Michal Segľa, Bambúch, Fabián, Gurčík - Škovira, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Kubenko - P. Segľa, Faith, Žemlička - Zavacký, Piatak, Martin Segľa. Slovan: Barta - Pavlas, Jendek, Hecl, Ďurák, R. Sloboda, Kudělka, K. Sloboda, Wagenhoffer - Kuľha, Hujsa, J. Sýkora - D. Pašek, Jánoš, Macho - Chlubna, Klouda, Němčický - Kováč, Dornič, Ulehla.

Najlepší: Kožuch, Kubenko, Jasovský.

Ladislav Svozil (Poprad): "V zápase súperi nechceli

otvoriť hru, aby protivníkovi nedovolili rýchle prečíslenie. Po našej úvodnej tretine patrila ďalšia Slovanu a sme radi, že Jasovského tretí gól rozhodol. Darilo sa Halajovej formácii a Jasovský sa blysol

gólovým hetrikom. Všetky góly padli od modrej a po dorážkach. Také vždy platia, keď má súper úmysel brániť."

Zostávajúce výsledky

L. Mikuláš - Zvolen 3:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 0:0), góly: 2. Šebo (Trochta, P. Lištiak), 8. Opatovský (Mravec), 60. Kriška (Trochta, Fatyka) - 31. Hanzal (Gašpar, Škvaridlo), 39. Cibuľa (Babka, Šechný), 47. J. Čierny (Weissmann), vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Weissmann a J. Čierny (obaja Zvolen) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin - Gajan, Grečko, 986 divákov.

Martin - Skalica 2:4 (0:0, 1:1, 1:3), 23. Chromý (Kuric), 59. Cebák (Beran, Klepáč) - 22. Mikúš (Liščák), 43. M. Křetinský (R. Hartmann), 51. Jarolín

(Školiak), 60. Hartmann, vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše Zajac a Jozef Liška (obaja Skalica) na 10 min za napadnutie zozadu, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Bednár, Kubuš, 2000 divákov.

Žilina - Nitra 5:0 (3:0, 1:0, 1:0), 3. Jabrocký (M. Gálik, I. Droppa), 9. S. Gron (Hreus), 13. S. Gron (Hreus, V. Král), 23. I. Droppa (Gálik), 58.

Jabrocký (Nádašdi, Krajči), vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Krajči 10 min za nešportové správanie - Švarný 10 min za hodenie rukavíc, Kmeč 5 min + DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Pavlovič, Horínek, 1784 divákov.