Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Jašinovi ponúkli najdrahšiu zmluvu v dejinách NHL - za 10 rokov 90 mil. USD

TASR|6. aug 2001 o 11:11

New York 6. augusta (TASR) - Ruský hokejista Alexej Jašin sa už v priebehu najbližších dvoch týždňov stane vlastníkom najdrahšej zmluvy v dejinách NHL

. Vedenie jeho nového klubu New York Islanders ponúklo 28-ročnému centrovi kontrakt prakticky na zvyšok hráčskej kariéry a Jašin by počas nastávajúcich 10 rokov mal zarobiť 90 miliónov dolárov. Najlepšie plateným hráčom NHL v nastávajúcej sezóne však bude česká hviezda Jaromír Jágr, ktorý od nového zamestnávateľa vo Washingtone Capitals zinkasuje za ročník 10,033.333 dolárov.

Rokovania medzi generálnym manažérom ostrovanov Mikom Milburym a Jašinovým agentom Markom Gandlerom ešte nie sú úplne uzavreté, no zámorské médiá predpokladajú, že k podpisu príde do siedmich, najneskôr štrnástich dní. V tomto časovom horizonte by na podmienku novej zmluvy mala pristúpiť aj ďalšia letná akvizícia Isles bývalý center Buffala Michael Peca. "V každom prípade chceme mať oboch hráčov zmluvne viazaných ešte pred začiatkom letného kempu," vyhlásil Milbury, ktorý bude aj k Pecovi pravdepodobne štedrý, ak bude kapitán kanadskej reprezentácie z MS v Nemecku súhlasiť s kontraktom na minimálne štyri roky. Výdavky na platy hráčov, ktoré od kúpy celku Charlesom Wangom každoročne stúpajú, by v novom ročníku mali prekročiť hranicu 30 miliónov dolárov.

Jašin, ktorý sa na Long Island dostal počas uplynulého draftu z Ottawy Senators výmenou za Slováka Zdena Cháru, Billa Muckalta a Jasona Spezzu sa na novú sezónu pripravuje vo svojom európskom letnom sídle vo Švajčiarsku.

Súvisiace články