Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Jasenovský historický úspech, ale aj riešenie

TJ FK Jasenov. Štvrtoligový nováčik skončil štvrtý. (Autor: mšk)
Sportnet|Publikované 4. júl 2012 o 00:00

Nováčik spod Jasenovského hradu počas víkendu vyhral turnaj v Poľsku, včera sa však mali riešiť, akým smerom sa bude futbal uberať ďalej.JASENOV. Dlho útočili na tretiu priečku, napokon skončili tesne za pomyselným stupňom IV. ligy (skupina Sever). Vydaril sa vstup do odvety, posledné kolo sprevádzala smola v koncovke. Budú môcť Jasenovčania na historicky najúspešnejšiu sezónu nadviazať?

Zväčša každý nováčik má v súťaži, do ktorej postúpi cieľ vyhnúť sa boju o záchranu a pohybovať sa v pokojných vodách tabuľky. Inak tomu nebolo ani v Jasenove, kde však métu preskočili s rezervou.

„Pred sezónou by sme brali štvrté miesto všetkými desiatimi, musím teda hovoriť iba o spokojnosti. Môžem to nazvať, ako husársky kúsok, ktorý sa nám podaril. Našu pozíciu sme si obhájili tak výsledkymi, ako aj herným prejavom,“ konštatoval Slavomír Kočerha.

Impozantný vstup

Jarnú odvetu začali po štyroch kolách ziskom maxima, t. j. dvanástich bodov.

„Zimná príprava bola „špecifická“, prebiehala zväčša v telocvični, iba zopár prípravných zápasov, nám vyšiel úvod jari priam excelentne, čo bol odrazový mostík pre úspešnú odvetu. Doma sme porazili aj Vysoké Tatry, lídra, ktorému sme tak vrátili prehru a rehabilitovali sa za nádielku. Naopak záver sezóny nám priniesol nošu smoly v koncovke. Šancí ako maku, ale body si brali Medzilaborce. Škoda, rozlúčka s divákmi mala byť krajšia,“ mienil jasenovský kouč.

Jasenovčania odohrali počas víkendu futbalový turnaj v Poľsku o Pohár starostu Lubaczowskieho Lato 2012. Semifinále: Jasenov - Lubaczow 2:1, góly: Vasiľ, Mastiľak; finále: Jasenov - Starý Dzikow 2:1, góly: Friga, Barnišin. „Neboli sme kompletní, ale opäť sa ukázala naša súdržnosť, dobrý kolektív. To nás sprevádzalo celú sezónu,“ pochválil zverencov Slavomír Kočerha.

Po spokojnosti však môže nastať aj obdobie zmien. „Dnes (pozn. včera 3. júla) by sa malo uskutočniť stretnutie prezidenta klubu, sponzorov a ďalších nápomocných subjektov. Uvidíme, ako to dopadne, z môjho pohľadu to vnímam asi 30:70 v neprospech toho, kam by sa mal jasenovský futbal uberať. Jasenov v súťaži hrať bude, ale môže sa stať, že už nie s terajším vedením a tiež bezo mňa ako trénera,“ dodal Slavomír Kočerha.

Súvisiace články