Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jasenovciam sa podaril dokonalý obrat

Sportnet|Publikované 24. aug 2012 o 22:00

Po polčase bol stav 0:2, nadstavený čas však určil konečný výsledok 3:2.JASENOV. Zajtrajší Sotácky folklórny festival bol dôvodom, prečo sa majstrovské stretnutie V. ligy (skupina Sever) Jasenov - Dlhé Klčovo odohralo netradične vo štvrtok.

Priebeh určite nenudil. Do prestávky sa ujali hostia dvojgólového vedenia, ale po obrátke jasenovský enormný tlak vyústil v dokonalý obrat a body ostali doma.

Bežala druhá minúta nadstaveného času, keď po centri Vožného vybojoval loptu pre jasenovské farby vo vzdušnom súboji Kovalik a pohotová strela Vasiľa zo 14 metrov si v spleti nôh našla cestu do siete. N

a štadióne vytryskol gejzír radosti, naopak viacerí hostia na trávnik ľahli, či stojac sa držali za hlavy. Priebežný stav 0:2 sa otočil až na 3:2.

„Do prestávky bola naša hra akoby neosolená, tlak bol iba platonický. V kabíne sme si povedali tvrdšie slová, každý vedel, čo robíme zle. Súpera sme zatlačili, hralo sa takmer celý druhý polčas na jeho polovici, vďaka Bohu za tri body. Boli doslova vydreté. Sme silný kolektív a dnes zvíťazila práve sila kolektívu,“ konštatoval autor víťazného gólu, ktorý ešte v závere prvého polčasu nastrelil brvno, ale v 60. minúte vysunutím Firkaľa začal cestu jasenovského zmŕtvychvstania.

Zranený brankár

Jasenovské víťazstvo má o to väčšiu váhu, že ho získali aj so zraneným vlastným brankárom Dudičom. „Maťo je od nedele zranený, v zápase mu útočník narazil rebrá, čo je bolestivé. Nastúpil so sebazaprením, vďaka, že nastúpil, lebo iného brankára nemáme,“ podotkol Peter Vasiľ.

Na margo klčovských gólov... Komár trafil z 20 metrov excelentne od brvna do siete, Homoľa využil chybu jasenovského „posledného“ obrancu, ktorý váhal so zahraním lopty do bezpečia a ponúkol hosťom druhý gól.

Týmto ziskom troch bodov sa jasenovskí futbalisti dostali na priebežné prvé miesto tabuľky. Na čele majú dvojbodový náskok pred dvojicou Raslavice a Plavnica.

Prvý menovaný klub privíta doma Fintice, druhý cestuje do Kendíc. Ostanú Jasenovčania v pozícii lídra aj po víkende?

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.