Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jasenov sa opäť derie do popredia

Sportnet|Publikované 8. okt 2003 o 22:00

Humenné - Kto sleduje hru i výsledky futbalových mužstiev, ktoré sú účastníkmi piatej ligy, skupiny severovýchod, iste dospel k názoru, že v

porovnaní s minulým ročníkom došlo k značným zmenám. Týka sa to hry i výsledkov, ktoré mužstvá dosahujú, čo sa prejavuje aj v tabuľke.

V minulom ročníku sa na popredných miestach v tabuľke striedali mužstvá Hažína nad Cirochou, Dlhého Klčova a Jasenova a očakávalo sa, že jedno z uvedených mužstiev postúpi do štvrtej ligy. Mohutný finiš rezervy Svidníka ich zaskočil a postúpila ona. Viacerí priaznivci futbalu však tvrdili, že aj v novom ročníku budú o postup bojovať už spomínané mužstvá. Pohľad na tabuľku po deviatom kole to však nepotvrdzuje, pretože Hažín je na šiestom mieste a Dlhému Klčovu patrí až desiata priečka. Ale ani Jasenov nie je na tom oveľa lepšie. Je síce v tabuľke na druhom mieste s rovnakým počtom bodov ako vedúce mužstvo tabuľky Hlinné, ale v doterajších zápasoch sa dosť trápil a jeho výkonnosť nezodpovedá predstavám trénera Michala Kopeja i funkcionárov futbalového oddielu. Kde sú príčiny tohto poklesu sme sa spýtali vedúceho mužstva Ladislava Kuruca. "Káder bol doplnený viacerými odchovancami nášho klubu, ktorí patrili medzi najlepších dorastencov v štvrtej lige, skupine A. Nato, aby boli naozajstnými posilami v mužstve dospelých, potrebujú získať skúsenosti a zohrať sa so skúsenejšími spoluhráčmi. Potrebujú na to určitý čas, ale už po polovičke jesennej časti je vidieť, že sa od zápasu k zápasu zlepšujú. Očakávame preto, že aj ich zásluhou sa bude v budúcich zápasoch výkon mužstva zlepšovať. Druhým dôvodom poklesu výkonnosti mužstva je vážne zranenie Mamaja, ktorý patril k najlepším hráčom a jeho neprítomnosť na ihrisku je badateľná. Rovnako sa dá hovoriť aj o Mikulovi, ktorý je taktiež zranený," konštatoval Ladislav Kuruc. Od neho sme sa dozvedeli tiež to, že došlo k zmenám aj vo vedení dorasteneckého mužstva. Tu sa stal trénerom bývalý hráč Humenného a Jasenova Pavol Micikáš, ktorý v prípade potreby je ochotný nastúpiť aj v mužstve piatoligového účastníka. Známa futbalová osobnosť zaujala aj funkciu vedúceho mužstva. Stal sa ním bývalý riaditeľ HFC Humenné Peter Pencák, ktorý svojimi dlhoročnými skúsenosťami iste pomôže vychovať v Jasenove veľa kvalitných futbalistov pre mužstvo dospelých. Z uvedeného príkladu je vidieť, že v Jasenove vsadili na správnu kartu, pretože venovať sa mládeži je tá najsprávnejšia cesta.

Zlepšenie nastalo aj v ďalších futbalových oddieloch. Už viac rokov patrí mužstvo Zubného k najlepším v tejto skupine. V tradičných šľapajách kráča aj v tomto období a je na štvrtom mieste. O jednu priečku vyššie je nováčik z Brekova a zlepšenie nastalo aj v Udavskom a Stakčíne. Aj Košarovčania by sa radi vyhli boju o záchranu. Jediným mužstvom humenského regiónu (okresy Humenné, Snina a Medzilaborce), ktoré doteraz sklamalo je Medzilaborce / Volica, ktorému patrí posledné miesto. Hlavne zápas so Zubným potvrdil, že v ďalších zápasoch môže potrápiť aj popredné mužstvá súťaže, pretože jeho výkon naberá správnu gradáciu a je len otázkou času, kedy sa to prejaví aj na výsledkoch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.