Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jasenov odkliaty strelecky i víťazne

Miroslav Vožný pretrhol jasenovskú smolu. (Autor: Marián Škuba)
Sportnet|Publikované 26. sep 2012 o 22:00

Miroslav Vožný pretrhol gólové suchoty mužstva po 309 minútach, dvoma presnými zásahmi ukončil aj štvorzápasové čakanie na víťazstvo.JASENOV. Tri stretnutia bez streleného gólu. Takáto nelichotivá bilancia sprevádzala futbalistov spod Jasenovského hradu (V. liga, skupina Sever) v septembri.

V dohrávke druhého kola (v Kľušove 2:6) stanovil Firkaľ výsledok v 78. minúte. Nasledovala prehra vo Finticiach (0:3), domáca nulová „plichta“ s Plavnicou a naostatok ťahali Jasenovčania za kratší koniec v Nižnom Hrušove (0:1). Na víťazstvo tak čakali tiež riadne dlho.

Ak sa mužstvu nepodarí v troch stretnutiach po sebe skórovať, nie je to dobrá vizitka ofenzívy. Napokon bola čierna séria ukončená až po 309 minútach.

„Určite sa takáto bilancia vníma zle. V ofenzíve sa nám nedarí, oslabili sme sa, odišli Čerňa i Kondžura, v priebehu sezóny Vasiľ. Ak strelíme gól, častejšie je to viac na náhodu,“ konštatoval Miroslav Vožný.

Výhra aj trénerovi

Práve tento ofenzívne ladený stredopoliar odklial jasenovské suchoty - gólové i bodové. Presnými zásahmi v 27. a 44. minúte stretnutia s Hanušovcami stanovil výsledok.

„Už sme to museli prelomiť, vyhrať aj kvôli trénerovi Kopejovi, ktorý si po príchode ešte víťazstvo neužil. Do prestávky sme hrali celkom dobre, pri prvom góle sa strela Chalupku odrazila ku mne na päťku, v závere polčasu to bolo podobné, tiež som dorážal prakticky do prázdnej brány, tentoraz predtým strieľal Firkaľ. Po obrátke to už z našej strany až také dobré nebolo, viac z hry mal súper, výsledok však ostal nezmenený,“ podotkol autor piatich jasenovských gólov.

Ukončenie čiernej série niekedy pre mužstvo znamená začiatok opačného výsledkového trendu. A to chcú zažiť aj v Jasenove.

„Najbližšie hráme vo Veľkom Šariši, ktorý je na chvoste, potom máme doma Kračúnovce. Rozhodne chceme získať šesť bodov,“ dodal Miroslav Vožný.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.