Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jaroslav Vlk už nie je trénerom svidníckych volejbalistov

Bývalý federálny a slovenský reprezentant strávil na lavičke mužstva z mesta pod Duklou tri roky. (Autor: rosa)
SITA|Publikované 30. apr 2013 o 07:06

Pod jeho vedením Svidník trikrát vyhral základnú časť extraligy a v dvoch sezónach získal bronzové medaily.

SVIDNÍK. V nasledujúcom ročníku volejbalovej extraligy mužov 2013/2014 nepovedie hráčov Legend Watches Slávia Svidník tréner Jaroslav Vlk. Informovala o tom oficiálna stránka svidníckeho klubu.

Bývalý federálny a slovenský reprezentant strávil na lavičke mužstva z mesta pod Duklou tri roky. Pod jeho vedením Svidník trikrát vyhral základnú časť extraligy a v dvoch sezónach získal bronzové medaily.

Navyše, v ročníku 2011/2012 mu víťazstvo v Slovenskom pohári ušlo v závere tajbrejku finálového duelu proti Volley Team UNICEF Bratislava a v nedávno skončenej sezóne sa jeho mužstvo predstavilo vo Final Four SP.

Momentálne má zmiešané pocity

"Hlavným, aj keď nie jediným dôvodom ukončenia spolupráce bolo nenaplnenie cieľa - postupu do finále extraligy a finále Slovenského pohára. Napriek tomu, že momentálne mám zmiešané pocity, na Svidník mi zostanú pekné spomienky," povedal.

"Mužstvo bolo poskladané konkurencieschopne, ale už v nadstavbe sme nesplnili úlohu, keď som ako cieľ určil skončiť na prvom alebo druhom mieste, aby sme v play-off mohli ťažiť z výhodnejšej pozície. Toto mužstvo som chcel dostať na volejbalovú mapu Slovenska. Myslím si, že sa to podarilo, lebo klub sa stal rešpektovaným a hráči sú uznávaní. Získať tri medaily nie je málo, ale vrcholom malo byť finále pohára alebo extraligy. To však nevyšlo a výhrady, ktoré sú s tým spojené, akceptujem," vyhlásil Jaroslav Vlk.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.