Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Jarný reparát Sobraniec

Sportnet|Publikované 7. okt 2002 o 22:00

Sobrance Sobranský tím si v sobotu zmeral sily s Bardejovom. Hornošarišania ho pred rokom na domácej pôde pripravili o takmer istý trojbodový zisk,

keď gól, ktorým vyrovnali na 1:1, vsietili v 89. minúte. V odvetnej časti utrpeli na Zemplíne prehru 0:1, počas uplynulého víkendu sa história zopakovala, len s tým rozdielom, že víťazný presný zásah zaznamenali Sobrance z hry. Vsietil ho v 45. min. Michal Černega, ktorý sa presunul zo stredu poľa do útoku. "Vedeli sme, že Bardejov nebude ľahkým súperom, o to viac ma teší dnešná výhra. Radosť mám aj z gólu, ktorý sa zrodil po zaujímavej akcii. "Andy Soták umne vysunul mladého Girchu, ten si chcel loptu spracovať hruďou, lenže tá mu v poslednom momente odskočila. Sledoval som jej let, ocitol som sa zoči voči brankárovi, ktorému som dal "jasle. Veľmi ma však trápia nepremenené šance z prvého polčasu. Okrem mňa si môžu spytovať svedomie aj Horvat so Sotákom. Pokojne sme mohli vyhrávať 4:0 a bolo by po zápase, povedal kanonier, ktorý v doterajšom priebehu súťaže strelil štyri góly. Prvé tri skončili za chrbtami brankárov zemplínskych klubov - Michaloviec a Veľkých Kapušian. Strelecký pôst prekonal presne po štyroch týždňoch, keď naposledy zaťažil konto veľkokapušianskeho gólmana Hrabčáka.

Po zmene strán, presnejšie v 54. minúte, opustil ihrisko domáci defenzívny pilier Peter Danko. Na okraj nepríjemného momentu poznamenal. "Po jednom z osobných súbojov mi hosťujúci hráč zasiahol píšťalu na nohe. Nemohol som pokračovať v stretnutí a preto som sa nechal vystriedať. Našťastie, neutrpel som vážne zranenie a už počas najbližšieho duelu budem trénerovi Zuzčinovi k dispozícii, uviedol Peter Danko, ktorý v minulom kole proti Starej Ľubovni stál kvôli trestu za štyri žlté karty.

Z tváre tohto kormidelníka sa dala čítať spokojnosť, ale… "Naše opory Soták a Gaži v priebehu týždňa netrénovali. Ich herný výpadok bolo v dnešnom zápase cítiť. Prvopolčasové gólové príležitosti sme rozhodne mali využiť. Čo sa dá robiť, taký je futbal. Po zmene strán sme sa z objektívnych príčin čiastočne stiahli do obrany. Vzhľadom na situáciu v kádri a hlavne po odstúpení Danka sme nemohli hazardovať s výsledkom. V prvom rade nám išlo o udržanie víťazstva a popritom sme sa usilovali o protiútoky. Chcem pochváliť všetkých chlapcov, ktorí sa venujú futbalu popri školských a pracovných povinnostiach.

Slabším článkom stretnutia bol hlavný rozhodca Lengyel. Obojstranne prehliadal ťahanie za dres, tvrdšie osobné súboje a vulgárne pripomienky. Mnohí, najmä hosťujúci futbalisti, teatrálne vrieskali aj po bežných zákrokoch. Strážca pravidiel vyťahoval karty len v najnutnejších prípadoch. "Podľa môjho názoru mal správne verdikty. Väčšie množstvo osobných kontaktov vyplývalo z náročného terénu. Arbiter podľa mňa absolútne neovplyvnil výsledok, uzavrel J. Zuzčin.