Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jarný gólový rekord v podaní Smižian

Dvanásť gólov. V Smižanoch sa v nedeľu proti Jaklovciam zrodil dvojciferný výsledok. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 22. máj 2013 o 22:00

Zverenci trénera Milana Bartka si udobrili fanúšikov. V nedeľu im ponúkli veľké gólové hody.SMIŽANY. Doterajší jarný priebeh futbalistom Smižian veľmi nevychádzal. Na domácom trávniku zbytočne rozdávali body a len raz sa im mimoriadne darilo, keď v pätnástom kole vyprevadili s osemgólovou nádielkou Margecany.

Strelecké hody proti Jaklovciam odštartoval v 12. minúte Michal Baluch a gólovú účet na radosť dvoch stovák divákov postupne narastal.

Tí sa aj strachovali, či po polčase 5:0 sa nezopakuje scenár z Hrabušíc a hosťom poklesne počet hráčov pod sedem.

„Hostia nastúpili jedenásti a vôbec to nevyzeralo, že rátajú s predčasným koncom. V druhom polčase sa im navyše zranil brankár a tak dohrávali s desiatimi hráčmi. Musím však povedať, že boli odovzdanejším súperom ako Margecany, ale chceli hrať. Tých dvanásť gólov je skôr výsledkom toho, že konečne sme hrali v kompletnej zostave. Nastúpili hráči po zraneniach a trestoch,“ bilancoval ostatný zápas tréner Slovana Smižany Milan Bartko.

Mužstvo diriguje z tribúny

Smižiansky káder je už kompletný, no na lavičke chýba tréner. Ten za svoje protesty dostal v Spišskej Belej disciplinárny trest a tak v trénerskej zóne sa nemôže pohybovať.

„Trest mám do konca mája. Trochu mi to komplikuje situáciu, lebo mužstvo dirigujem z tribúny ako divák. A teraz nás čakajú dobrí súperi. V nedeľu sa predstavíme v Helcmanovciach a potom doma privítame Harichovce. Na oboch sa veľmi tešíme. Tieto derby stretnutia majú svoj náboj a konečne sa bude hrať normálny futbal. Aj bez zákulisných ťahov,“ povedal tréner Milan Bartko, ktorý za ostatné roky pôsobiace na Spiši nepamätá tak výrazné víťazstvo.

„Na Spiši som ho nezažil ani ako hráč, a ešte ani ako tréner. Pred pár rokmi sme zvíťazili s Nálepkovom 11:1. A viem to len preto, lebo v novinách bol titulok, že tri jednotky v Nálepkove,“ dodal M. Bartko.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.