Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Jarabinský vraj kandidátom na športového riaditeľa Sparty

SITA|4. jún 2004 o 13:50

PRAHA 4. júna (SITA) - Novým majiteľom českého futbalového klubu Sparta Praha sa vo štvrtok definitívne stala spoločnosť J&T Credit Investments, ktorá údajne musela zaplatiť čiastku vo výške 900 miliónov ...

PRAHA 4. júna (SITA) - Novým majiteľom českého futbalového klubu Sparta Praha sa vo štvrtok definitívne stala spoločnosť J&T Credit Investments, ktorá údajne musela zaplatiť čiastku vo výške 900 miliónov českých korún.

Po nástupe nového vlastníka - finančnej skupiny, ktorá má svoje korene na Slovensku v dvojici mladých podnikateľov Patrika Tkáča a Ivana Jakaboviča, príde aj k viacerým zmenám v štruktúre klubu na najvyšších funkcionárskych postoch. Podľa informácie v piatkovom vydaní denníka Sport by prezidentom Sparty mal zostať Vlastimil Košťál a spolu s ním v predstavenstve na poste viceprezidenta aj podnikateľ Michal Voráček. Ďalším podpredsedom predstavenstva sa však namiesto Miroslava Peltu stal Daniel Křetínský, ktorý od štvrtka zastupuje na Letnej záujmy nového majiteľa. Pelta odchádza i z postu generálneho riaditeľa Sparty Praha (tento nateraz zostáva zatiaľ neobsadený), naďalej však bude vykonávať funkciu športového riaditeľa. Finančným riaditeľom pražského tímu je od štvrtka ďalší muž zo spoločnosti J&T Přemysl Beneš.

V súvislosti s obsadením najvyšších postov v najpopulárnejšom pražskom futbalovom klube sa však objavili zároveň špekulácie, že pôsobenie V. Košťála a najmä M. Peltu bude na Letnej iba dočasnou záležitosťou. Podľa denníka Sport chce práve Vlastimil Košťál kandidovať na funkciu predsedu Českomoravského futbalového zväzu a u Peltu sa predpokladá jeho návrat do bývalého pôsobiska - Jablonca. V tom prípade by sa vraj športovým riaditeľom mohol stať Slovák Jozef Jarabinský, ktorý ešte nedávno trénoval ako hlavný kouč Spartu Praha a bol aj kandidátom na funkciu kormidelníka A-tímu SR i Slovana Bratislava. "Prípadného príchodu J. Jarabinského sa mnohí zamestnanci Sparty i členovia realizačného tímu boja ako čert kríža. Keby sa na Letnej objavil, začal by asi okamžite s prepúšťaním ľudí," konštatuje na záver zdroj denníka Sport.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Škótsko vs. Česko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Poľsko vs. Slovensko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Švédsko
Kurzy prináša