Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Jányho pohľad: Zlé to bolo len v zakončovaní, to sa stane

Sportnet|Publikované 20. nov 2005 o 23:00

Košice Nenašiel by sa v Infiniti aréne hádam jediný divák, ktorý by v polčasovej prestávke neoznačil výkon K Cero I.C.P. za prinajmenšom

rozčarovania hodný. Fanúšikovia domáceho tímu sa iba chytali za hlavu, s akou ľahkovážnosťou odpaľujú euroligové hráčky mimo kôš jednu dobrú loptu za druhou. Pochopiteľne, po stretnutí sme zašli za domácim kormidelníkom Tiborom Jánym hľadajúc jeho vysvetlenie na prvopolčasovú mizériu. Naše otázky i odpovede trénera Jányho vám teraz ponúkame presne tak, ako odzneli.

Do polčasu to bolo v útoku zlé, bolo to strašné trápenie. Čomu pripisujete skutočnosť, že to nastalo už aj proti takémuto súperovi?

"V čom to bolo zlé?"

V zakončovaní.

"Áno, v zakončovaní. Akurát v tomto. Vypracovaných pozícií bolo veľa, stane sa taká situácia, že sa jednoducho zavrie kôš. V druhom polčase sa otvoril. Presne také pozície, aké boli v prvom polčase, boli aj v druhom, ale sa premenili. To bola jediná rozdielna vec v zápase, ktorá bola. Súper do polčasu ešte aj dosť vládal. Skúšali sme jeden spôsob obrany, v druhom polčase sme zareagovali iným spôsobom bránenia a ukázalo sa, že pozície sme premenili a zrodil sa takýto vysoký výsledok."

Určite však nie je normálne, že hráčky v euroligovom družstve majú v niektorých prípadoch problém s úplne jednoduchým zakončením...

"Určite, že to nie je samozrejmé. Na výkon hráča vo všeobecnosti nevyplýva len to, že má nejakú technickú úroveň, ale aj vonkajšie vplyvy. Je teraz otázne, čo spôsobovalo, že sme nezakončili také dobré pozície, aké sme mali."

Čo sa dialo v polčase?

"Čo sa malo diať?"

V kabíne. Bol zvýšený hlas? Veď spokojný ste byť nemohli...

"Ja som v kabíne nerozprával. Slovo si zobral generálny manažér, ten to vyriešil za mňa."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.