Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Jantek po záchrane: Toto víťazstvo sme si za celú jar zaslúžili

Vranovčania majú pred posledným kolom záchranu vo vrecku. (Autor: Imrich Makó)
Sportnet|Publikované 10. jún 2013 o 22:00

Vranov zdolal Sp. N. Ves gólom Streňa a pred posledným kolom má záchranu vo vrecku.

Vo Vranove si po nedeli vydýchli. Zverenci Miroslava Janteka zdolali Sp. N. Ves gólom Streňa a pred posledným kolom majú záchranu vo vrecku.

VRANOV. Zápas medzi MFK Vranov a FK Spišská Nová Ves mal všetky predpoklady na to, aby fanúšikovia boli svedkami zaujímavého futbalového predstavenia.

Hoci hrali mužstvá namočené v zostupových vodách, na trávniku tabuľkové postavenie neplatilo.

Šance sa síce nestriedali ako na bežiacom páse, no reprezentační tréneri S. Griga a M. Hipp mohli svojim kolegom nasadenie ich zverencov iba ticho závidieť.

Pred stretnutím bolo každému jasné, že za istých okolností bude mať Vranov treťoligovú príslušnosť vo vrecku a Spišiaci sa s republikovou súťažou rozlúčia, a práve o tento moment bol duel z pohľadu psychiky náročnejší.

„V rámci mentálnej prípravy to bol dnes náš najťažší jarný zápas. Víťaz mal veľkú šancu zachrániť sa a som rád, že aj vďaka iným výsledkom sa to podarilo práve nám. Za prácu, ktorú hráči odviedli počas posledných troch mesiacov, pred nimi dávam dole klobúk. Keď Pán Boh dá a všetko sa bude vyvíjať správnym smerom, teším sa na ďalšiu spoluprácu s týmto mužstvom,“ uviedol tréner MFK Vranov Miroslav Jantek.

O jednom góle

Vo vyrovnanom stretnutí bola dôležitá trpezlivosť a chladná hlava v situáciách, kedy nie všetko vyšlo podľa predstáv.

Vranovčania odohrali celý zápas vo vysokom sústredení a odmenou im bola 65. min., keď sa presadil Streňo.

Sp. N. Ves vo viacerých kontrách ukázala, že podceniť jej ofenzívne kvality by bola futbalová samovražda, preto treba oceniť, že domáci, na rozdiel od vystúpenia proti juniorke Prešova, hrali zodpovednejšie aj smerom dozadu, navyše napríklad Hatok stíhal ešte podporovať i útok.

Podčiarknuté, tréner Jantek skončil po stretnutí nad hlavami hráčov absolútne zaslúžene, lebo po nedeli je jasné, že Vranov bude aj v ďalšej sezóne treťoligový.

„Na pomery tejto súťaže sa hralo kvalitné stretnutie, v ktorom hráči predvádzali kombinačný futbal a predovšetkým dávali do hry obrovské nasadenie, preto by som nepovedal, že proti sebe nastúpili mužstvá bojujúce o záchranu. S pribúdajúcimi minútami bolo jasné, že rozhodne jeden gól a ten sme dali my... I keď treba priznať, že pri štandardných situáciách v prvom polčase sme párkrát mali malú dušičku. Boh je však spravodlivý a za odvedenú robotu v jarnej časti sme si toto víťazstvo zaslúžili. Pred zápasom som prízvukoval, že dôležité budú trpezlivosť a sebavedomie, lebo tento kolektív mal silu na to, aby túto misiu zvládol. Možno sa na začiatku jari zdala záchrana ako nemožný cieľ, ale ukázali sme, že sú tu chlapci, na ktorých sa dá budovať a s ktorými je radosť spolupracovať,“ zdôraznil Jantek.

Absencia Stanislava

Najväčším hendikepom Sp. N. Vsi v ofenzíve bola absencia najlepšieho strelca, 12-gólového Stanislava.

Hostia nepredali kožu lacno a k úspešnému výsledku neboli ďaleko, no Vranovčania predsa len o čosi častejšie pokúšali streleckú šťastenu, ktorá im v 65. min. ukázala svoju prívetivejšiu tvár.

Spišiaci po stretnutí sklamanie netajili. Napriek tomu si tréner Bartolomej Ogurčák zachoval profesionálny nadhľad, keď nezabudol vyjadriť nádej, že pokiaľ sa situácia v klube stabilizuje, mužstvo má potenciál, aby sa po roku vrátilo na stratené pozície.

„Konečný výsledok je pre nás sklamaním, ale v druhom polčase boli domáci lepší a gól si aj relatívne zaslúžili. V prvom dejstve sme nevyužili dve dobré situácie a po zmene strán sme sa už do šance nedostali. Škoda, lebo sa nám podarilo pokryť Šama, no problémy nám robil Lazúr. Vranov rozhodol po spletitej situácii a myslím si, že nakoniec vyhral zaslúžene. Samozrejme, každý kto zostúpi, je sklamaný a my nie sme výnimka, ale musíme zdvihnúť hlavy a začať robiť futbal na lepšej úrovni, aby sme sa o rok dostali tam, kde chceme byť,“ konštatoval tréner FK Sp. N. Ves B. Ogurčák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.