Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Jánošík: Slovensku sme nespravili hanbu

V reprezentácii. Adam Jánošík. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 12. nov 2014 o 23:00

Adam Jánošík si v dvadsiatich dvoch rokoch odbil svoju reprezentačnú premiéru za mužov.

Na minulotýždňový Nemecký pohár, ktorý bol prvou previerkou slovenskej hokejovej reprezentácie v tejto sezóne, nominoval tréner Vůjtek šesť nováčikov. Jedným z nich bol aj obranca HC Košice Adam Jánošík, ktorý si v dvadsiatich dvoch rokoch odbil svoju reprezentačnú premiéru za mužov.

KOŠICE. Adam Jánošík nastúpil pred reprezentačnou prestávkou za tím úradujúceho slovenského šampióna vo všetkých extraligových zápasoch, v ktorých zaznamenal deväť bodov za tri góly a šesť asistencií.

Trénera slovenskej reprezentácie Vladimíra Vůjtka jeho výkony upútali a mladému obrancovi dal šancu ukázať sa v národnom tíme.

„V prvom rade som rád, že ma tréneri pozvali do reprezentácie. Hneď prvý zápas proti Kanade sme vyhrali, čo musí každého, kto debutuje na reprezentačnom zraze potešiť. Ďalšie dva zápasy neboli jednoduché, ale som si istý, že každý z hráčov podal maximum. Slovensku sme nespravili žiadnu hanbu a myslím si, že sme dobre reprezentovali,“ povedal Adam Jánošík.

Lapšanský mu premiéru uľahčil

Adam Jánošík nastupuje v Košiciach v druhej formácii spoločne s Adamom Lapšanským, s ktorým cestoval na svoj prvý seniorský reprezentačný zraz. Spoločnosť tímového kolegu ho potešila.

„Prítomnosť Lapša (Adama Lapšanského, pozn. red.) mi moju reprezentačnú premiéru určite o niečo uľahčila a spríjemnila, ale v podstate sa poznám takmer so všetkými chalanmi, takže aj keby tam Adam nebol, nemal by som problém, no takto to bolo lepšie,“ skonštatoval mladý košický bek.

Vůjteka vníma ako výborného človeka

Rodák zo Spišskej Novej Vsi začal s veľkým hokejom v Česku, kde pôsobil v tíme Bílí Tigři Liberec. V drese s dvojkrížom na hrudi si postupne prešiel juniorskými reprezentačnými výbermi a až do minulého piatka čakal na svoju šancu medzi mužmi. Turnaj v Nemecku v ňom zanechal len pozitívne dojmy.

„Všetky tri tímy, s ktorými sme odohrali na turnaji zápasy, mali svoju kvalitu a nedá sa povedať, ktorý z nich mal najlepší káder. Myslím si, že tam už to bolo len o tých góloch, no samotná hra bola veľmi vyrovnaná. Teším sa, že som sa tohto turnaja mohol zúčastniť a odnášam si len dobré spomienky,“ povedal Adam Jánošík, ktorý si pochvaľoval aj spoluprácu s českým trénerom: „Pán Vůjtek je výborný človek, myslím si, že je férový a spravodlivý ku každému. Všetci sme dostali priestor ukázať sa na ľade a predviesť to najlepšie, čo v nás je.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.