Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Jánoš si v Bardejove zlomil kľúčnu kosť

Sportnet|Publikované 24. okt 2013 o 22:00

V stretnutí 13. kola 1. hokejovej ligy Bemaco HC 46 Bardejov vyhral nad MŠHk Prievidza 7:3 a je v čele tabuľky.

BARDEJOV. V druhej tretine zápasu došlo k nepríjemnej a nezavinenej situácii pri mantineli, keď sa domáci hráč vyhol kontaktu a útočník Prievidze Branislav Jánoš pri náraze na mantinel utrpel zlomeninu ľavej kľúčnej kosti.

42-ročný bývalý reprezentant Česko-Slovenska získal bronz na MS v roku 1991 a bol autorom prvého gólu samostatného Slovenska na OH 1994 a 4. miesto.

Pre kormidelníka Prievidze Jindřicha Novotného to bola mimoriadna udalosť: „Bude to asi dlhodobé zranenie. Je to hráč, ktorý bol takou predĺženou rukou nás trénerov. Má veľké skúsenosti a je to obrovská strata pre tento náš mladý kolektív, ktorý budujeme za pochodu.”

Usilovná štvrtá päťka

Tréner Bardejova Ján Vodila si zápas užíval, veď desať gólov, to je príležitosť urobiť závery do ďalších duelov súťaže: „Súper dobre bránil stredné pásmo, ťažko sme sa dostávali dopredu. Predsa sme dali góly, dokonca v hojnom počte. Posledná tretina z našej strany už bola benevolentnejšia, hostia si urobili nájazdy a dostali sme góly. S takým výkonom vonku by sme určite neuspeli.”

Mužstvá z dolnej časti tabuľky Vodila nechce podceňovať, no je tu príležitosť, aby si každý schuti zahral, čo aj potvrdili: „Niektoré varianty nám vychádzali, no čakal som niečo viac. Hrali sme na štyri päťky, preto aj tempo nebolo vysoké, takto viazli situácie na ľade. Štvrtá päťka gólovo excelovala aj preto, že chceli hrať, dávali góly, a tak to má byť. ”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.