Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Janočkovi zmena trénerov prospela

Sportnet|Publikované 15. okt 2008 o 22:00

KOŠICE/SALZBURG. Na minulú sezónu by chcel Vladimír Janočko čo najskôr zabudnúť. V rakúskom futbalovom tíme Red Bull Salzburg dostával pod vedením

talianskeho trénera Giovanniho Trapattoniho minimum príležitostí. Veľa si sľuboval od výmeny kormidelníkov, keď na lavičku ambiciózneho klubu zasadol holandský kouč Co Adriaanse, ktorý predtým úspešne viedol FC Porto.

Na konte aj dva góly

Nový lodivod mal rozhovory s jednotlivými hráčmi, rovnako tak i s Vladimírom Janočkom. Všetci hráči mali rovnakú štartovaciu čiaru. Košický rodák neskrýval, že keď nedostane dôveru od trénera, pokúsi sa prestúpiť. K tomuto kroku však nedošlo. "Je to oveľa lepšie ako v minulej sezóne. Až na tri zápasy, keď som bol zranený, som zatiaľ nastúpil v každom zápase," pochvaľoval si pozitívny obrat Vladimír "Oki" Janočko. V štatistikách má odohraných 351 minút. "Strelil som aj dva góly, čo je na počet odohraných minút celkom dobrý ukazovateľ. Nehovorím, že som spokojný, ale je to oveľa lepšie. Pracujem na tom, aby som sa prebojoval do základnej zostavy."

Úspechom nominácia na zápas

Od predsezónneho rozhovoru sa bývalý hráč 1. FC Košice, Škody Xanthi a Austrie Viedeň s trénerom nerozprával. "Ani nebolo o čom. Trénoval som a myslím si, že veľmi dobre. Napokon, dostať sa z 28-členného kádra na zápasovú súpisku je úspech. Konkurencia je ešte väčšia, než bola predtým za Trapattoniho. Nie je ľahké presadiť sa. Pracujeme na sebe a zatiaľ to vyzerá celkom dobre. Chcem však dosiahnuť ešte viac," povedal stredopoliar, ktorý má vo svojej zbierke päť titulov majstra Slovenska a Rakúska.

Holandská škola mu sedí

Po odchode Trapattoniho sa zmenila nielen klíma v mužstve, ale i koncepcia a herný štýl. "Hlavný rozdiel je v tom, že hrávame útočnejšie. Takto je na ihrisku viac priestoru pre ofenzívnejších hráčov. Na tréningoch poznať holandskú školu. Pracujeme neustále s loptou - vedieme ju, skúšame rôzne techniky a finty, čo mi vyhovuje," dodal najlepší hráč v Rakúsku a na Slovensku za rok 2003.

Salzburg je po 12 kolách na 2. mieste s 24 bodmi. Na vedúcu viedenskú Austriu stráca bod a pred tretím Rapidom má zasa bod náskok. Čelo tabuľky je mimoriadne vyrovnané. Veď štvrtý LASK Linz má 21 a piaty Sturm Graz 20 bodov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.