Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Jankovičovej sa zdalo, že raketa váži pätnásť kíl

Sportnet|3. júl 2006 o 00:00

Čiernu sobotu amerických tenistov vo Wimbledone zvýraznili aj prehry bývalých svetových jednotiek Andyho Roddicka a Venus Williamsovej.

Srbská tenistka Jelena Jankovičová pripravila najväčšie prekvapenie v dvojhre žien, keď v súboji o postup do osemfinále vyradila obhajkyňu titulu Venus Williamsovú (USA) 7:6, 4:6, 6:4. FOTO - REUTERS

Čiernu sobotu amerických tenistov vo Wimbledone zvýraznili aj prehry bývalých svetových jednotiek Andyho Roddicka a Venus Williamsovej.

"Neviem, kde by som sa najradšej schoval. Vari niekde pod môj stolík," vravel pre agentúru Reuters 23-ročný Roddick po prehre 6:7, 4:6, 4:6 so škótskym tínedžerom Andym Murrayom. "Stratil som prvý set v tajbrejku, to bolo pre mňa frustrujúce. Nehral som dobre, chýbala mi sebadôvera. Strašné boli moje voleje a to ma mrzí osobitne, lebo v poslednom čase mi vychádzali."

Americký tenista vyzdvihol u súpera vynikajúci pohyb na dvorci a údery v pohybe, čo bolo podľa neho základ úspechu. Roddick s Murrayom už raz prehral, vo februári tohto roku na turnaji v San Jose. Vo Wimbledone hral v posledných dvoch rokoch vo finále, teraz "neprežil" prvý týždeň.

Devätnásťročný Murray je aktuálne najväčšou hviezdou britského tenisu, už zatienil Tima Henmana. Po Wimbledone sa posunie z terajšieho 44. miesta nahor. V osemfinále narazí na Cyperčana Baghdatisa, a nie je bez šance na víťazstvo.

Trojnásobná víťazka Wimbledonu (2000, 2001, 2005) Venus Williamsová sa na turnaji trápila už v predchádzajúcom kole s krajankou Raymondovou, ale proti Jelene Jankovičovej sa jej už nepriaznivý priebeh zápasu nepodarilo obrátiť. "Som nesmierne šťastná, že som vyhrala," rozdávala po súboji úsmevy 21-ročná Srbka. "V závere som bola taká nervózna, že sa mi zdalo, akoby mala raketa pätnásť kíl."

Súvisiace články