Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Jankovičová kritizuje nové pravidlo, chce zmenu

SITA|Publikované 13. máj 2009 o 15:53

Srbská tenistka Jelena Jankovičová podrobila kritike nové pravidlo, podľa ktorého nemalo osem najvyššie nasadených hráčok na aktuálnom turnaji v Madride automaticky voľný žreb ...

MADRID. Srbská tenistka Jelena Jankovičová podrobila kritike nové pravidlo, podľa ktorého nemalo osem najvyššie nasadených hráčok na aktuálnom turnaji v Madride automaticky voľný žreb v 1. kole, ale len štvorica semifinalistiek z predchádzajúceho podujatia v Ríme. "Verím, že toto pravidlo nebude mať dlhé trvanie. Svetová dvojka a štvorka, čiže Serena Williamsová a ja, sme museli v Madride hrať prvé kolo a pritom sa začalo už cez víkend. Takto nahustený program s minimálnym priestorom na oddych medzi dvoma turnajmi, je veľkou záťažou na organizmus," cituje server tennis.com J. Jankovičovú.

Bývalá svetová jednotka a aktuálna štvorka Jankovičová v 2. kole v Madride v utorok zdolala Slovenku Danielu Hantuchovú. Ešte predtým však musela v nedeľu v 1. kole bojovať proti Španielke Nurii Llagosterovej-Vivesovej, pričom ešte vo štvrtok hrala v Ríme náročné štvrťfinále proti Svetlane Kuznecovovej.

"S novým pravidlom, že prvých osem tenistiek v rebríčku nemá na takomto veľkom turnaji voľno v 1. kole, určite nebudú súhlasiť ani ďalšie hráčky. Teraz sa musíme podriadiť, ale do budúcnosti to chce zmenu," dodala Jankovičová.

Súvisiace články