Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Jankovičová chcela pri hľadaní dvorca č. 18 použiť helikoptéru

SITA|Publikované 1. júl 2008 o 15:07

LONDÝN 1. júla (SITA, AP) - Viaceré popredné svetové tenistky sa kriticky vyjadrili k svojmu pondelkovému zápasovému programu vo Wimbledone. Sestrám Williamsovým prekážalo, že hrali svoje stretnutia osemfinále ...

LONDÝN 1. júla (SITA, AP) - Viaceré popredné svetové tenistky sa kriticky vyjadrili k svojmu pondelkovému zápasovému programu vo Wimbledone. Sestrám Williamsovým prekážalo, že hrali svoje stretnutia osemfinále na dvorci číslo 2, pričom ako bývalé viacnásobné šampiónky si nárokovali na jeden z dvoch najväčších dvorcov, centrálny resp. číslo 1. Navyše dvojka je známa aj pod prezývkou "pohrebisko favoritov" a obe Williamsové tam už prehrali v minulosti zápasy, v ktorých boli vysokými favoritkami. Keď som sa pozrela na rozpis, myslela som si, že tam nastala nejaká chyba. Ja mám hrať na dvojke? Koľkokrát musím vyhrať Wimbledon, aby ma dávali pravidelne na centrálny kurt," zamýšľala sa nahlas S. Williamsová, dvojnásobná šampiónka z All England Clubu (2002, 2003). Celkovo osemnásobná grandslamová víťazka sa posťažovala na kvalitu povrchu dvorca na kurte číslo 2: "Je iný ako na centri alebo jednotke. Postupom času sa stáva tráva viac klzkou. Pre mňa je to však výzva hrať ešte lepšie ako predtým."

Nespokojná bola aj druhá nasadená Srbka Jelena Jankovičová. Tá akoby tušila zlé súvislosti, keď ju organizátori "odsunuli" až na dvorec č. 18, kde napokon hladko podľahla Thajčanke Tamarine Tanasugarnovej. "Hrala som skoro až na parkovisku... Bolo to dosť ďaleko. Človek aby si vzal helikoptéru, kým nájde dvorec, na ktorom má hrať," povzdychla si Jankovičová, ktorú však reálne limitovalo zranenie kolena a najmä preto prehrala.

Turnajový rozhodca Andrew Jarrett v stanovisku vyhlásil, že sa nedá pri rozpise jednotlivých zápasov vyhovieť všetkým hráčkam. A to najmä počas takého nabitého programu, aký bol v pondelok. Hralo sa totiž kompletné osemfinále dvojhry mužov aj žien, teda šestnásť stretnutí. "Pri ženských zápasoch navyše musíme brať do úvahy, že hneď na ďalší deň pokračujú víťazky vo štvrťfinále. Z toho dôvodu musíme niektoré zápasy umiestniť mimo hlavných dvorcov a najmä v skoršom čase, aby mali tenistky prípadne dostatok času na regeneráciu," vysvetlil Jarrett.

Napriek tomu sestry Williamsové, ale aj ďalšie hráčky považujú za nespravodlivé, keď ich odsúvajú na kapacitne menšie dvorce v porovnaní s mužmi. Ako najvypuklejší prípad nespravodlivosti spomenula Serena Švajčiara Rogera Federera, ktorý údajne od štvrťfinále v roku 2003 nehral na dvorci č. 2, ale ho stále nominujú na centrálny dvorec. "Nevidela som ho na dvojke už dobrých šesť rokov. Neviem si predstaviť, čo by sa muselo stať, aby ho tam presunuli," dodala S. Williamsová. V každom prípade, zatiaľ čo Serena od roku 2003 už Wimbledon ani raz nevyhrala, Federer práve v tom istom roku začal fantastickú sériu bez prehry, ktorá trvá až doteraz.ko;ds;zs

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.