Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Jankovičová blízko k pozícii svetovej jednotky

SITA|Publikované 29. jún 2008 o 07:37

LONDÝN 29. júna (SITA) - Srbská tenistka Jelena Jankovičová má blízko ku svojmu premiérovému prieniku na post jednotky dlhodobého svetového rebríčka WTA Tour. Podľa čerstvých prepočtov z viacerých zdrojov ...

LONDÝN 29. júna (SITA) - Srbská tenistka Jelena Jankovičová má blízko ku svojmu premiérovému prieniku na post jednotky dlhodobého svetového rebríčka WTA Tour. Podľa čerstvých prepočtov z viacerých zdrojov na základe vývoja situácie vo dvojhre žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny, londýnskom Wimbledone, potrebuje 23-ročná Belehradčanka na vystriedanie svojej krajanky Any Ivanovičovej prebojovanie sa do semifinále na tráve v britskej metropole.

Takúto informáciu priniesli napríklad internetové stránky WTA World (aj s prehľadnou tabuľkou v rubrike Fight for Serbian No. 1), ale aj sekcia „As it happened“ priamo na oficiálnom webe turnaja. Ide pritom o rozpor s avízami renomovaného magazínu Tennis (Features, Battle for No. 1) ešte spred začiatku medzinárodných otvorených majstrovstiev Anglicka. Podľa nich stačil Jankovičovej akýkoľvek lepší výsledok ako dosiahnu v areáli All England Lawn Tennis and Croquet Clubu Srbka Ana Ivanovičová a Ruska Maria Šarapovová.

Pri všetkých troch uvedených prameňoch však platí verzia, že šancu stať sa po prvý raz vo svojej kariére líderkou renkingu ešte má aj Ruska Svetlana Kuznecovová, a to už pri prípadnom prebojovaní sa do wimbledonského finále proti niekomu inému ako Jankovičovej. Ak sa Kuznecovová a Jankovičová stretnú v rozhodujúcom súboji, novou jednotkou počítačového poradia, osemnástou v histórii, bude víťazka.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.