Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Jankovič vzal Mrvišovi do nemocnice obrovského maca

Bývalému spoluhráčovi prejavil podporu. Saša Jankovič navštívil Tomáša Mrviša. (Autor: Róbert Berenhaut)
Marián Špacai|Publikované 3. feb 2016 o 00:00

Basketbalista KB Košice navštívil kamaráta, ktorý po vážnom zranení prišiel minulý týždeň o obličku.

Basketbalista KB Košice Saša Jankovič si víkendový pobyt v Bratislave predĺžil. V sobotu odohral so svojím mužstvom duel na pôde Interu a v hlavnom meste ostal, aby na druhý deň navštívil v nemocnici svojho veľkého kamaráta Tomáša Mrviša, ktorý po vážnom zranení prišiel minulý týždeň o obličku.

KOŠICE. Bol to šok pre celú basketbalovú verejnosť pod Tatrami. Nádejný slovenský reprezentant v službách bratislavského Interu Tomáš Mrviš prišiel následkom zranenia počas zápasu svojho tímu v Komárne minulú stredu o obličku.

Pod košom sa snažil zastaviť domáceho Bannistera v súboji, akých sú v tomto športe stovky.

Tento mal však fatálne následky, keď nešťastný úder kolenom do brucha znamenal pre Mrviša rýchlu operáciu, pri ktorej mu museli odstrániť zdevastovanú obličku.

Sadli si ako bratia

Táto nehoda zamrazila všetkých, aj klub KB Košice vyjadril ľútosť oficiálnym listom adresovaným Interu Bratislava.

Spomedzi košických hráčov však udalosť najviac otriasla chorvátskym pivotom Sašom Jankovičom, ktorý v úvode sezóny ešte hrával za Inter, až v jej priebehu sa sťahoval do Košíc.

„Počas môjho pôsobenia v Interi sme s Mrvišom boli najlepší kamaráti, ako bratia. Je to veľmi dobrá duša, sadli sme si, stále sme boli spolu. Je mi ľuto, čo sa stalo, to si nezaslúži nikto, ale on obzvlášť,“ povedal nám Saša Jankovič, ktorý využil, že Košice hrali tri dni po incidente práve na Interi.

„Ostal som v Bratislave, musel som ísť za ním do nemocnice. Keď som sa dozvedel, čo sa mu stalo, najradšej by som šiel za ním hneď, ale bol som na opačnom konci Slovenska. Našťastie, napokon som o pár dní mal šancu ísť za ním.“

Jankovič by nikdy nepovedal, že pri basketbale môže dôjsť k takému zraneniu.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Súvisiace články