Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Jankovič: Vyhecovaní len rečami pred zápasom

Sportnet|Publikované 21. mar 2014 o 23:00

Basketbalistky Good Angels Košice v sobotu nastúpia na prvý extraligový semifinálový duel so Šamorínom.

Pre basketbalistky Good Angels sa v stredu euroligová sezóna skončila. Na turnaj Final Eight nepostúpili. Košičanky rozhodujúci duel v Bourges nenašiel v hernej ani mentálnej pohode. Francúzskemu klubu podľahli 57:67. Žlto–modré pôsobili v Bourges na to, že išlo o všetko, až príliš zakríknuto. Sebavedomejší súper z toho patrične ťažil. Pred naším majstrom je tak už len záver domácej najvyššej súťaže.

KOŠICE. Dnes o 18. hodine nastúpia basketbalistky Good Angels Košice v Infiniti aréne na prvý extraligový semifinálový duel so Šamorínom. Náš majster tento týždeň zavŕšil svoje účinkovanie v Eurolige.

Tretí zápas play-off s Bourges vo Francúzsku žlto–modré nezvládli a na finálový turnaj do Jekaterinburgu tak postúpil celok Bourges.

Košičanky sa v hernom prejave odklonili od toho, čo im bolo naordinované. „Ak sa na niečom dohodneme, tri dni sa na niečo pripravujeme a nakoniec si hráčky robia svoje, pochopiteľne je z toho veľký problém. Zvlášť s takým súperom ako Bourges,“ rozhovoril sa asistent trénera Peter Jankovič.

Hráčkam v žlto–modrom chýbala aj väčšia dávka bojovnosti, zdravého sebavedomia. „Vyhecovaní sme tak ostali len rečami pred zápasom. Na ihrisku to vidieť nebolo. Bourges nás zdolali agresívnou obranou, v tom sme boli my lepší v druhom stretnutí. Zle sme to v strede rozohrali a už sa to s nami viezlo.“

Súper bol zdolateľný

V stredu to bol pre Good Angels kľúčový duel sezóny. Od jeho výsledku závisel postup do Final Eight

. „Možno si aj hráčky uvedomovali dôležitosť stretnutia. Ale máme v tíme aj mladé a neskúsené dievčatá, ktoré v takýchto súbojoch len zbierajú skúsenosti. Ale nechcem ich ospravedlňovať. Nebojovali sme. Začali sme bojovať až v poslednej štvrtine. To už bolo dosť neskoro,“ uviedol P. Jankovič.

Pritom ani Bourges neodohrali zápas bez chýb. Aj domáci tím mal slabšie chvíle. „Súper bol zdolateľný, aj keď hral doma. Chýbali mu dve hráčky základnej zostavy, to nám hralo do karát. Ale ukázalo sa aj, že Bourges má oveľa skúsenejšie družstvo, francúzske reprezentantky chceli o niečo viac ako my.“

Šanca pre mladšie

Košičanky čaká v extralige záver sezóny. V play-off je obhajca titulu jasným favoritom. V ceste do finále mu stojí Šamorín. Dnes sa s ním stretnú po prvý raz, už bez Perkinsovej a Osipovovej, ktorých pôsobenie v Good Angels sa skončilo.

„Skúsenejšie hráčky toho majú plné zuby, táto sezóna bola fakt náročná. Nemôžeme si dovoliť, aby šesť - sedem hráčok odtiahlo aj zvyšok sezóny. Verím, že mladšie kočky sú natoľko inteligentné, že sa zhostia svojej šance a ukážu, že sú plnohodnotné hráčky a chopia sa svojej príležitosti,“ očakáva Kováčikov asistent, že vo finiši slovenskej extraligy dostanú možnosť aj tie, ktoré v Eurolige neboli tak vyťažené.

„Viac minút sa ujde Bálintovej či Kiššovej. Vieme, že sme jasným favoritom na zisk titulu. Urobíme všetko pre to, aby sme túto sériu ukončili čo najskôr. Odvíjať sa to bude už od prvého domáceho stretnutia. Chceme zahrať tak, aby Šamorínu bolo od začiatku jasné, kto je pánom na ihrisku.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.