Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Jankovič: Ukázali sa skúsenosti z európskej ligy

Košičanky ostávajú neporazené. V prvom finále zabrala aj B. Bálintová (s loptou). (Autor: Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 18. apr 2016 o 22:00

Basketbalistky Good Angels Košice delia od trinásteho majstrovského titulu dve víťazstvá.

Po tom ako si na domácej palubovke poradili s Piešťanskými Čajkami 69:61 ich zajtra čaká odvetný duel na ihrisku súpera. V prípade víťazstva budú mať žlto-modré už v sobotu v Angels aréne prvý zlatý mečbal.

KOŠICE. V úvodnom finálovom stretnutí sa bodovo najviac darilo trojici košických hráčok Hruščáková, Bálintová a Jurčenková, ktoré dokopy nazbierali 39 bodov. Spokojný s výsledkom bol aj tréner úradujúceho majstra Peter Jankovič.

„V sérii o titul sú najdôležitejšie víťazstvá a my sme získali to prvé. Je jedno, akým rozdielom by sme ho dosiahli, aj keď sme sa nevyhli občas hluchým chvíľkam a dovolili sme súperovi tesne pred koncom stiahnuť náskok na rozdiel štyroch bodov. Je možné, že sa teraz ukázali cenné skúsenosti z európskej ligy a dievčatá to nezlomilo, vydržali až do konca. Pred začiatkom série sme boli nervózni, pretože vieme, že prvý duel býva kľúčový a chvalabohu sme to zvládli,“ povedal tréner Košičaniek.

Séria bude o bojovnosti

Zverenky Petra Jankoviča aj napriek menšiemu hernému výpadku dokázali v koncovke ustáť tlak súpera.

„Dôvod nášho výpadku mohol byť aj ten, že sme sa uspokojili, ale taktiež do určitej miery to súviselo s tým, že sme prestriedali a možno nám odišla z ihriska určitá pohoda. Dievčatá si oddýchli, potom sa vrátili a myslím, že všetko bolo tak, ako malo byť. My musíme zabudnúť na prvý duel a maximálne sa pripraviť a skoncentrovať na zápas v Piešťanoch,“ skonštatoval Jankovič.

Prvé finálové stretnutie napokon zvládol papierový favorit, ktorý prevýšil Piešťanské Čajky vo viacerých ukazovateľoch.

„Možno sme boli o trochu viac aktívni ako súperky a vďaka tomu sme získali viac faulov. Hádzali sme veľa trestných hodov, ale myslím si, že celá séria bude o bojovnosti a tu sa ukážu tie skúsenosti.“

Nebolo mu všetko jedno

Finálovú premiéru na stoličke hlavného trénera zvládol Peter Jankovič na výbornú, hoci tri minúty pred koncom, keď súper znížil na rozdiel štyroch bodov, musel hráčky upokojovať.

„Priznám sa, že mi nebolo všetko jedno a vnímal som to, že je to moje prvé finále ako hlavný tréner. Dievčatá mi ale pomohli a som rád, že sme to spoločne zvládli. Pevne verím, že to zajtra zopakujeme. Urobíme pre to všetko,“ povedal Jankovič, ktorý si v spomínanom momente zobral oddychový čas.

„Povedal som hráčkam, aby to nezabalili, že je potrebné to dohrať a my musíme byť v pohode, pretože sme viedli celý zápas. Nemôže sa nám stať, že stratíme tak veľký náskok, ale o tom je šport a dôležité je, že sme to napokon zvládli.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.