Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Jankovič: Sústredíme sa iba na najbližší zápas

Skúsený legionár v službách KB. Chorvát Saša Jankovič. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 8. mar 2016 o 23:00

Košických basketbalistov čaká v stredu druhý zápas štvrťfinálovej série play-off proti Leviciam.

Košických basketbalistov čaká v stredu od 18. hodiny druhý zápas štvrťfinálovej série play-off proti Leviciam. Z Tekova si priviezli domov cenné víťazstvo.

KOŠICE. V základnej časti Eurovia SBL boli Levičania veľmi silní pred vlastnými fanúšikmi, keď v šestnástich stretnutiach až štrnásťkrát vyhrali a v dvoch prípadoch zdolali aj Košice. Úvodný duel vyraďovacej časti súťaže však lepšie zvládli východniari.

„Začali sme agresívnejšie, mali sme výborný vstup do zápasu a dobre nám fungovala obrana. V útoku sa nám takisto darilo, vďaka čomu sme si vypracovali náskok. Levice boli pod tlakom a nedokázali na to odpovedať,“ hodnotil Saša Jankovič.

Chorvátsky basketbalista bol v úvodnom dueli play-off druhým najlepším strelcom býkov, keď zaznamenal 18 bodov.

Väčšinu z nich dosiahol v prvom polčase, ktorý Košice vyhrali jednoznačne 51:30. Druhá polovica následne patrila Levičanom, no tí dokázali len skorigovať na konečných 78:67.

„Je ťažké očakávať, že budeme hrať perfektne celých štyridsať minút. My sme sa hlavne sústredili na udržanie nášho vedenia. Leviciam v záverečných minútach padli viaceré strely, priblížili sa k nám, ale my sme si pohodlne postrážili výsledok.“

Slabšie druhé dejstvo môže byť pre hráčov KB Košice menším varovaním, že proti silnému súperovi nesmú poľaviť ani za rozhodnutého stavu.

„Musíme pracovať na tom, že ak vyhrávame vyšším rozdielom, súperovi nedovolíme vrátiť sa do zápasu, ale naopak, ešte zvýšime svoje vedenie. Inak sme so zápasom v Leviciach spokojní,“ povedal 31-ročný rodák z Rijeky.

Levickí patrioti sa doma opierajú o veľkú podporu fanúšikov, ktorých prišlo na prvý zápas 1 550. Búrlivá atmosféra však košickým býkom nezväzovala ruky.

„Nerozmýšľali sme nad tým, pretože sme tím, ktorý hrá rovnako doma aj vonku. My hráme svoj basketbal a bolo nám úplne jedno, že majú výhodu domáceho prostredia. V predchádzajúcom období sme ukázali, že môžeme hrať vyrovnanú partiu aj na pôde Interu či Prievidze.“

Prestávka bola prospešná

Basketbalisti Košíc mali pred štartom play-off najdlhšiu pauzu spomedzi všetkých účastníkov najvyššej súťaže.

Posledný zápas základnej časti odohrali ešte 17. februára a potom čakali na prvý duel vyraďovačky až do 5. marca. Napriek tomu hodnotia vzniknutú situáciu pozitívne.

„Určite nám to pomohlo, pretože sme každý deň trénovali a odohrali sme aj jedno prípravné stretnutie v Maďarsku. Zamerali sme sa na seba a na kondičnú prípravu,“ komentoval Saša Jankovič.

Výsledok z Levíc môže byť v konečnom účtovaní série rozhodujúci. Býci ho však musia potvrdiť dnes v Angels aréne. Prípadným druhým triumfom by sa v sérii hranej na tri víťazné zápasy priblížili k postupu.

„Na domácej palubovke musíme od začiatku produkovať agresívnu obranu a vypracovať si náskok. V útoku potrebujeme hrať trpezlivo, tímovo a zopakovať sobotňajší výkon. Ak sa nám to podarí, malo by pre nás stretnutie dopadnúť dobre,“ odhalil predzápasový plán.

Víťazstvá priniesli pohodu

Posledný domáci duel s Levicami zvládli Košičania na výbornú. V 30. kole Eurovia SBL zvíťazili jasne 90:68, no očakávať podobne jasný výsledok by bolo príliš optimistické.

„Toto je play-off a každý zápas je iný. Nikto nesľubuje, že zopakujeme víťazstvo o dvadsať bodov, pretože rešpektujeme aj silu Levíc. Či už to bude o jeden bod alebo o dvadsať, dôležité bude vyhrať.“

Umiestnenie po základnej časti hovorí v prospech Levíc, no podľa aktuálnej formy sú na tom lepšie východniari. Býci vyhrali posledné štyri ligové stretnutia, zatiaľ čo ich súper dvakrát po sebe prehral na domácom ihrisku.

„Nálada je výborná a tímová chémia sa zlepšuje. Všetci sa koncentrujeme iba na najbližší zápas a víťazstvo v ňom. Ideme krok po kroku a nepozeráme sa na prípadné semifinále,“ dodal Jankovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.