Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Jankovič je pripravený prevziať rolu lídra

Saša Jankovič. Vo Svite od neho očakávajú, že bude lídrom. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 19. sep 2016 o 09:47

Podtatranci omladili nielen v hráčskom kádri, ale aj na trénerskom poste.

SVIT. Basketbalisti Iskry Svit vstúpia do novej extraligovej sezóny s obmeneným a omladeným kádrom. Podtatranci omladili nielen v hráčskom kádri, ale aj na trénerskom poste, kde dostal príležitosť ambiciózny domáci kouč Michal Madzin.

K najskúsenejším hráčom medveďov bude patriť chorvátsky legionár Saša Jankovič. Produktívny pivot neprichádza do neznámeho prostredia. Vo Svite už v minulosti pôsobil.

V závere uplynulého týždňa sa Svit predstavil na domácom medzinárodnom turnaji O Baťov pohár. Postupne prehral s českým BK Lions Jindřichův Hradec (77:80), bratislavským Interom (63:120) a MBK Lučenec (71:89).

„Bol to kvalitne obsadený turnaj. Máme veľmi mladý tím a pre nás to bude ťažká sezóna. Veľa síl sme nechali v prvom zápase. Inter má skúsenejších hráčov, aj silnejšiu lavičku. V zápase proti Lučencu sme začali hrať až v druhom polčase. Dali sme v ňom do toho všetko. Toto je smer, ktorým sa musíme uberať,“ uviedol Saša Jankovič, ktorý v minulosti obliekal dresy viacerých slovenských klubov (Komárno, Inter Bratislava, Košice).

Mentor pre mladých hráčov

Chorvátsky snajper je pripravený prevziať rolu lídra tímu.

„So Svitom som mal už predtým dobré vzťahy, bolo mi tu dobre. Prezident Drobný odomňa očakáva, že budem lídrom a mentorom pre mladých hráčov. Páči sa mi to a nebojím sa toho. Chlapci na to majú, musia iba tvrdo makať,“ zdôraznil Jankovič.

Trénera Iskry Madzina pozná, keďže ešte prednedávnom proti nemu nastupoval na palubovkách.

„Áno, hrával som proti nemu, v jednom tíme sme sa ale nestretli. Je to šikovný mladý tréner, plný energie. Našou výhodou v lige bude, že mužstvá ho ešte nepoznajú. Tvrdou prácou sa výsledky určite dostavia,“ uzavrel Saša Jankovič.

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.