Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Jankovič: Američanky ešte musia zapracovať na súhre

Posila ukázala, že spoza oblúka vie mieriť presne. Američanka Darxia Morrisová vyhrala súťaž v streľbe trojok. (Autor: Good Angels Košice)
Patrik Fotta|Publikované 12. sep 2017 o 22:00

Basketbalistky Good Angels Košice sa vrátili z turnaja v poľskom Krakove.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice sa vrátili z turnaja v poľskom Krakove s druhým miestom, pričom vo finále prehrali s Lublinom len o dva body 52:54.

Zverenky trénera Jankoviča čaká už vo štvrtok prvý prípravný zápas v domácom prostredí proti maďarskému tímu PEAC Pécs a od piatka štartuje Veľká cena Košíc.

Žlto-modré odohrali v Krakove tri náročné stretnutia, čo sa prejavilo na únave vo finálovom zápase s Lublinom.

„Na oboch družstvách bolo vidieť vyčerpanie. V tejto fáze prípravy bol pre nás tento zápas veľmi náročný. My sme od začiatku kontrolovali priebeh hry, ale ku koncu nám dochádzali sily a nevedeli sme premeniť otvorené strely. Začalo sa to prelínať z jednej strany na druhú a v závere mal Lublin o trochu viac šťastia ako my, ale nič sa nedeje, stále je to len príprava. Nám turnaj ukázal na čom musíme ešte pracovať,“ povedal tréner Good Angels Peter Jankovič.

Kuriozitou bol nedohraný prvý duel turnaja proti domácemu Krakovu, ktorý museli rozhodcovia prerušiť v 27. minúte pre výpadok elektriny.

„Asi 12 minút pred koncom zápasu buchlo svetlo v hale. Následne sa zistilo, že v polke Krakova vypadla elektrina a že bude trvať vyše hodiny, kým to spojazdnia. My sme sa dohodli, že duel ukončíme a v platnosti ostane stav, ktorý bol v tom čase 53:35 pre nás,“ objasnil Jankovič.

V košickom drese zažili premiéru na turnaji obe americké legionárky – Darxia Morrisová a Deveraux Petersová.

Prvá menovaná dokonca vyhrala súťaž v streľbe spoza trojkového oblúka.

„Ukázala, že pre nás bude veľmi platnou hráčkou. V treťom zápase však dostala nepríjemného koňara a tak sme nechceli nič riskovať a v ďalšom priebehu už nehrala. Jej veľmi vyhovuje streľba z väčších ale aj menších vzdialeností a presne to ukázala v súťaži trojok, kde jasne dominovala. Obe Američanky ukázali, že sú to kvalitné hráčky, aj keď musia ešte zapracovať na súhre, ale čím ďalej to bude len lepšie a lepšie,“ skonštatoval košický kouč.

Ešte to nebude oku lahodiaci basketbal

Vo štvrtok od 18. hod. odohrajú anjelky na domácej palubovke prípravný duel s Pécsom a v piatok si už v rámci Veľkej ceny Košíc zmerajú sily s Partizanom Belehrad.

V sobotu budú na programe duel o tretie miesto a finále.

„Ľudia sa môžu tešiť na kvalitné zápasy s veľmi dobrými súpermi. Ja pevne verím, že ich pobavíme našou hrou aj keď ešte to nebude úplne oku lahodiace. Dáme do toho všetko a spravíme maximum, aby sme domáci turnaj vyhrali. Ak sa dovtedy nič výrazne neudeje, mali by sme byť v kompletnom zložení,“ povedal Jankovič.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.