Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Janica prekonala Wibergovú

Sportnet|20. mar 2006 o 00:00

"Je to paráda, nie?" narážala na svoj rekordný bodový zápis chorvátska zjazdárka Janica Kosteličová. Olympijská víťazka v kombinácii z Turína, držiteľka veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári a majiteľka malého glóbusu za ...

Celkoví víťazi Svetového pohára Janica Kosteličová a Rakúšan Benjamin Raich. FOTO - SITA/AP

"Je to paráda, nie?" narážala na svoj rekordný bodový zápis chorvátska zjazdárka Janica Kosteličová. Olympijská víťazka v kombinácii z Turína, držiteľka veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári a majiteľka malého glóbusu za slalom prekonala rekord Švédky Pernilly Wibergovej z roku 1997 v počte dosiahnutých bodov v jednej sezóne. "Možno už o rok si niekto povie to isté: je skvelé zdolať Janicu o desať bodov. Je to dobrý pocit, keď si uvedomím, že teraz sa bude poľovať na môj rekord. V každom prípade mám za sebou najlepšiu sezónu. Vyhrala som olympijské zlato, deväť pretekov Svetového pohára a dočkala sa triumfu v každej disciplíne. A na to som čakala dosť dlho," povedala 24-ročná Záhrebčanka po víťazstve v záverečnom obrovskom slalome v rámci finále Svetového pohára vo švédskom Are.

Malý glóbus za obrovský slalom získala Švédka Anja Pärsonová. Skvelá severanka brala v tejto disciplíne malý glóbus už tretíkrát (predtým 2003 a 2004), celkovo má na konte dva veľké a štyri malé guľaté zjazdárske trofeje. "Je pekné ukončiť sezónu s pohárom vo vrecku. Pred druhou jazdou doľahla na mňa veľká únava. Keď som si však uvedomila, že to bude na dlhý čas posledná súťažná jazda, snažila som si to čo najviac užiť," povedala Pärsonová, ktorú čaká po sezóne operácia oboch kolien. Svojím úspechom urobila iste radosť ďalšiemu veľkému rodákovi z dedinky Tärnaby, legendárnemu Ingemarovi Stenmarkovi, ktorý v sobotu oslavoval 50. narodeniny. (sita)

Súvisiace články