Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Jandov historický úspech zatienili hádky so zväzom

Sportnet|20. mar 2006 o 00:00

V sobotu sa stal definitívou historický úspech českých skokov na lyžiach. Jakub Janda vyhral celkové hodnotenie Svetového pohára, čo sa predtým nepodarilo ani jeho predchodcom Pavlovi Plocovi a Jaroslavovi Sakalovi, ktorí svojho času obsadili druhú ...

V sobotu sa stal definitívou historický úspech českých skokov na lyžiach. Jakub Janda vyhral celkové hodnotenie Svetového pohára, čo sa predtým nepodarilo ani jeho predchodcom Pavlovi Plocovi a Jaroslavovi Sakalovi, ktorí svojho času obsadili druhú priečku. Pod tento úspech sa výrazne podpísal slovinský tréner Vasja Bajc, ktorý vytiahol českých skokanov prakticky z dna až na výslnie. Ten však oznámil, že pokračovanie spolupráce s Jandom a českým tímom nevidí reálne.

"Po tom, čo sa tu stalo, je minimálna šanca, že zostanem. Nechcem to ešte zakríknuť, ale je malá nádej," vyhlásil razantne Slovinec pre jeho domáce médiá. Bajca znechutili najmä spory medzi vedením českého skokanského zväzu a Jandovým osobným tímom, v ktorom je okrem iných aj jeho otec Milan.

Po úspešnom začiatku sezóny a víťazstve na Turné štyroch mostíkov vyplávali problémy na povrch tesne pred olympiádou. Po kritike v niektorých médiách pohrozil tréner Bajc, že do Turína neodcestuje. Janda následne na olympiáde nežiaril a formu už do konca sezóny nenašiel. K celkovému prvenstvu mu pomohlo aj šťastie, jeho najväčšiemu konkurentovi - Fínovi Jannemu Ahonenovi odišla forma tiež. Janda napokon vyhral Svetový pohár s celkovo najmenším bodovým súčtom v histórii. Objavili sa aj špekulácie, že by Janda dokonca po životnom úspechu ukončil kariéru. (per)

Súvisiace články