Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Jančuškov záujem tešil, no z východu sa mu odchádzalo ťažko

Sportnet|Publikované 18. okt 2005 o 22:00

Košice Hokejista Miroslav Vantroba predsa len z Košíc odišiel. Nedávno malo byť aktuálne jeho hosťovanie vo Zvolene, lebo z tohto klubu mal prezmenu

prestúpiť do Košíc obranca Stanislav Jasečko. Z jeho príchodu nakoniec zišlo a tak sa Vantroba vracal späť na východ. No už v pondelok odtiaľ odchádzal. Jeho materský klub sa totiž s Martinom dohodol na hosťovaní. A tak odchovanec Spišskej Novej Vsi posilnil nováčika extraligy, ktorý od začiatku sezóny bojuje o zotrvanie v najvyššej súťaži.

"Odchádzam po druhý raz. Už som si to raz vyskúšal, takže viem, čo si mám zbaliť," vtipkoval zadák, no jedným dychom priznal, že sa mu kotvy nedvíhali ľahko. "To určite nie. Klamal by som, keby som povedal, že sa mi odchádza ľahko."

Do istej miery bol Miro sklamaný tým, že klub ho posiela na hosťovanie, lebo veril, že sa v Košiciach chytí. Predtým ho totiž do Zvolena púšťal tréner Dušan Gregor, po nástupe Jána Selveka mu svitla nová nádej.

"Neviem sa k tomu či ma pán Selvek chcel vyjadriť. Ale ak by ma potreboval veľmi, tak ma nikam nepustia," podotkol Vantroba, ktorý si z Košíc pred dvoma rokmi odskočil na jednu sezónu do Karlových Varov.

Čosi naznačila už skutočnosť, že ak mali v HC dostatok obrancov, tak jemu sa ušlo miesto len v druhom rade pri náhradníkoch. "Zrejme to hosťovanie súvisí práve s tým, že som nehral. Keďže som tu momentálne nezapadol do koncepcie, tak mám možnosť prejaviť sa inde."

Z tohto pohľadu môže byť prechod do Martina prospešný. "Určite by ma nebavilo sedieť celú sezónu na lavičke. Len trénovať a nehrať, to nie je motivácia."

Uvedomuje si, že v Martine nepanuje pohoda. Veď ak je niekto na chvoste tabuľky..."Nováčik bojuje o každý jeden bodík. Každý zápas je z kategórie veľmi ťažkých a dôležitých."

V jeho novom pôsobisku sa v poslednom čase robili hráčske čistky. Poniektorí museli predčasne odísť, naopak prišli nové tváre. "Úlohou posíl je pomôcť mužstvu, pozdvihnúť ho. Mali by ukázať, že sú prínosom. A aj ja by som chcel byť v tomto napomocný."

Z martinského tábora pred niekoľkými dňami zaznelo, že hľadajú kohosi do obrany. A k tomu, že by malo ísť o hráča Košíc. Svoju pozornosť upriamil na východ niekdajší tréner Košíc, dnes v Martine pôsobiaci Milan Jančuška. "Práve on veľmi chcel, aby som tam prišiel. Kontaktoval ma. Na jednej strane človeka poteší, že je o neho záujem, na druhej viem, že odchádzam z klubu, ktorý má najvyššie ambície."

Pravda, Vantrobove dni v HC nemusia byť nadobro zrátané. "Rátať treba so všetkým. Na návrat by som určite pristal, aj v tejto sezóne. Ale či to bude aktuálne, to neviem."

Tak či onak v Martine sa rozšírila skupiny východniarov, hráčov čo sa poznajú z Košíc, či Spišskej Novej Vsi. "S Tomášom Bulíkom som telefonoval hneď po tom, ako sa hosťovanie upieklo. Vravel, že ma čaká. Tak som prvú noc trávil u neho, pokiaľ si aj ja niečo nezariadim. Hrá tam aj Peter Holečko, s ktorým sme čosi zažili v Košiciach. Aj on je Spišiak, rovnako ako Hančák. No a na lavičke sú tréneri Jančuška s Ihnačákom, ktorých tak isto dobre poznám. Až to tak vyzerá, že východniari majú pomôcť zachrániť Martin. Tak dúfajme, že budeme úspešní, že v najvyššej súťaži nováčik zotrvá," zaželal si dobe stavaný bek. V Košiciach si v tejto sezóne stihol na svoje konto pripísať jeden gól a jednu asistenciu, svoje štatistiky už môže vylepšovať v novom. Včera predpoludním sa v martinskej kabíne ocitol po prvý raz. S mužstvom absolvoval rozkorčuľovanie. A večer bol pripravený nastúpiť na duel s bratislavským Slovanom, hoci si ešte nebol stopercentne istý, či bude mať tú možnosť. "Človek si v dnešnej dobe musí rýchlo zvykať na nové, takže v tom nevidím až taký problém," prehodil s úsmevom na záver.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.