Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Jana Kovaříková: "Vzrušenie stúpa, aj napätie"

Sportnet|Publikované 3. nov 2004 o 00:00

Košice Aj nové akvizície vyberali v lete funkcionári Delty s ohľadom na premiérový štart v prestížnej Eurolige. V nej by teda mala byť košickému

celku nápomocná i česká krídelníčka Jana Kovaříková. Aj ona potvrdzuje, že v šatni to už najvkvalitnejšou európskou pohárovou súťažou žije.

"Určite. Posledné dva týždne o tom hovoríme, pripravujeme sa. Vzrušenie v posledných dňoch stúpalo, aj napätie a možno aj taká tá nervozita," vraví J. Kovaříková. S pohárovou Európou už určité skúsenosti má. "Áno, ešte za Královopolskú Brno som hrala Pohár Roncetti, terajší FIBA Cup. Euroligu som však ešte neokúsila." Čo teda ona osobne od účinkovania v Eurolige očakáva? "Ak mám povedať pravdu, spočiatku som skeptická, lebo neviem, čo mám od súperov očakávať. Nevidela som súpisky, netuším, aké sú tie družstvá silné. Neviem teda ani odhadnúť, aké máme šance. Aj keď nebudeme práve v roli favoritiek, dúfam, že sa s dievčatami zaprieme, zabojujeme a niečo vyhráme."

Extraliga delťáčky nepreveruje, takže pred dnešným úvodným zápasov príliš nevedia, na čom sú. "V príprave sme absolvovali pár zápasov proti euroligovým Krakovu, či Soproni, kde sa dalo vidieť, kde je naša sila a kde máme slabiny. Len to treba nejakým spôsobom doladiťa skúsiť zahrať čo najlepšie." Dnes večer príde skutočný krst ohňom proti kvalitnému protivníkovi. "Považujem za dosť veľkú výhodu, že zažíneme doma. Bude zaplnená hala, skvelá atmosféra, lebo fanúšikovia sú tu perfektní. Keď príde veľa ľudí, povzbudia nás a budeme mať aj kus povestného športového šťastia, dúfam, že sa nám podarí uhrať dobrý výsledok, to znamená vyhrať."Stará športová hala dnes naozaj akiste zažije ďallší nápor. Aj Kovaříková už za tú chvíľu, čo v Košiciach pôsobí, stihla zistiť, že diváci sú šiestym hráčom Delty. "Určite. Je to k nezaplateniu, keď vás ľudia povzbudia. Je veľkým plusom, keď prídu a naša hra sa im páči."

Dnešný súper Bourges, to je na európskej scéne pojem. V Eurolige má už za sebou výrazné úspechy, jeho meno má veľký cveng. "Ja osobne ku každému zápasu prisatupujem rovnako, nech je to Bourges, alebo v úvodzovkách Istrobanka. Samozrejme, je to tím, ktorý má v Eurolige už nejakú tradíciu, hrajú tam výborné hráčky. Vždy sa držia na špičke, takže my môžeme len prekvapiť. Dúfam preto, že zabojujeme, najmä v obrane a azda aj vyhráme." Nebudú sa teda českej legionárke triasť dnes večer ruky? "Ja väčšinou nemávam také stresy, že by sa mi triasli ruky. Určite budem nastupovať s nejakým rešpektom, ale nie roztrasená," dodáva J. Kovaříková.

Súvisiace články