Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Ján Vodila v Dukle skončil

Sportnet|Publikované 9. máj 2012 o 22:00

Definitívne odchádza do klubu GKS Tychy, ktorý pôsobí v najvyššej poľskej súťaži.MICHALOVCE. Prvoligoví hokejisti Michaloviec vstúpia do novej sezóny opäť pod vedením nového kormidelníka.

Doterajší tréner HK Dukla Ján Vodila totiž odchádza poľského extraligového klubu GKS Tychy, kde už v sezóne 2008/2009 pôsobil ako asistent Miroslava Ihnačáka, a práve ten je jedným z adeptov na uvoľnenú stoličku michalovského mužstva.

Tychy obsadili vo vlaňajšej najvyššej poľskej súťaži až piate miesto, ktoré bolo vzhľadom na ambície klubu sklamaním.

Vedenie tak siahlo po Jánovi Vodilovi, ktorý Michalovce vytiahol až na štvrté miesto tabuľky. Spolu s ním prichádza do klubu aj Peter Křemen, naposledy pôsobiaci v Prešove.

„Tréner Vodila dostal od poľského extraligistu lukratívnu ponuku, ktorú sa rozhodol prijať. Musíme sa poobzerať po novom kormidelníkovi. Trénerskú otázku by sme chceli uzavrieť čím skôr,“ prezradil športový riaditeľ HK Dukla Peter Tirpák.

Ako sme sa dozvedeli, v hre na uvoľnenú stoličku sú viacerí známi tréneri.

V Dukle sa mu darilo

Prešovský rodák prebral michalovské mužstvo na začiatku tohto roka, keď vystriedal Branislava Okuliara.

V nadstavbovej časti s ním dokázal v 11 zápasoch až deväťkrát zvíťaziť a prebojoval sa do play-off, kde vo štvrťfinále narazil na Liptovský Mikuláš.

Ten Michalovce porazili v sérii 3:2 a postúpili medzi najlepšie štyri celky súťaže.

V semifinále už nestačili na neskoršieho víťaza prvej ligy Bardejov, ktorému podľahli 0:3 na zápasy. S Duklou dosiahol historický úspech a obsadil s ňou konečné štvrté miesto.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.