Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Ján Vodila: Bardejov tvorí kvalitný tím

Sportnet|Publikované 15. okt 2013 o 22:00

Po prvom kole našej druhej najvyššej hokejovej súťaže, 1. ligy, je v čele tabuľky Bemaco HC 46 Bardejov s jednou prehrou.

Po prvom kole našej druhej najvyššej hokejovej súťaže, 1. ligy je v čele tabuľky Bemaco HC 46 Bardejov s jednou prehrou. Na druhej priečke s dvomi prehrami je Senica, na ľade ktorej Šarišania vyhrali, a tretie sú Michalovce so Senicou s tromi prehrami.

BARDEJOV. Po prehre doma s Michalovcami ťahá Bardejov šnúru štyroch víťazstiev, no azda herne najhodnotnejšie bolo s Liptovským Mikulášom, keď výhru 4:3 zabezpečil 14 sekúnd pred koncom Peter Boltun.

Kormidelník Bemaco HC 46 Ján Vodila pred utorňajším podvečerným tréningom sa na chvíľu zamyslel nad prvou desiatkou majstrovských zápasov: „Mužstvo má potenciál, čo sme dokázali aj v doterajších zápasoch. Našou snahou od prípravy je drilovanie kombinačných situácií, máme také typy hráčov, ktorí to vedia zužitkovať. Potvrdzuje to aj postavenie jednotlivcov v kanadskom bodovaní, čo je obrazom kvality.”

Vodila tvrdí, že mohlo by to byť aj lepšie, sú jedinci, ktorí majú množstvo príležitostí, lenže nevedia ich v plnej miere realizovať: „Verím tomu, že si to nechávajú do ďalších 30 kôl základnej časti a najmä do stredajšieho stretnutia s reprezentačnou 18-kou, ktorú netreba podceňovať. Som presvedčený, že sú kondične pripravení a budú dobre korčuľovať. Veď sú to mladí chlapci, ktorí chcú v hokejovom živote niečo dosiahnuť, v každom zápase idú na sto percent. My sa chceme presadiť kombinačnou hrou v rýchlosti a bez vylučovania.”

Dancsáka mrzí prehra s Michalovcami

Kapitán Bardejovčanov Juraj Dancsák patrí medzi najskúsenejších v mladom tíme, ktorému postavenie na čele tabuľky sluší: „Myslím si, že herný prejav pre nás i našich fanúšikov je dobrý, len mrzí prehra s naším najväčším rivalom na východe Michalovcami. Sme kompletní, no aj keď sú malé zranenia, dá sa to vykryť dostatočným počtom hráčov, stále hráme na štyri päťky. Našou doménou je korčuľovanie, všetko sú to mladí hokejisti, ja patrím medzi najstarších, no máme aj dobrých strelcov v každej formácii.”

Najmä na domácom ľade práve Dancsák sa príliš často po verdiktoch obracia na arbitrov pre vysvetlenie: „Majú na to tresty, aby stíhali korčuliarov, len ja s mojím asistentom môžeme s nimi hovoriť. Niekedy sa nájde dôvod, chceme vysvetlenie po faule či spornom rozhodnutí pri buly. Chcem im aj dohovoriť, aby si všímali aj iné veci na ľade, keď cítime krivdu na našej hre.”

V stretnutí 11. kola dnes od 17.30 hod. hrá Bardejov so SVK 18.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.