Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Ján Selvek si želá, aby jeho zverenci poskočili aspoň o priečku vyššie

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 23:00

Poprad - V nedeľu sa hralo v Poprade nesmierne dôležité stretnutie dvoch najväčších ašpirantov na zostup do prvej ligy, v ktorom si domáci kamzíci

zmerali sily s Martinom. Vo vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená deľba bodov, s ktorou boli určite spokojnejší hostia, ktorí sa pred dvojtýždňovou vianočnou prestávkou udržali len jediný bod za predposledným Popradom. Pri vyrovnanosti súperov sme mali raz navrch my, potom zase Poprad. Myslím si, že remíza je spravodlivá, sme radi, že sme získali bod, ktorý sme stratili v predchádzajúcom zápasom so Zvolenom. Čaká nás prestávka, počas ktorej sa musíme zmobilizovať. Mužstvo chceme posilniť o nejakých hráčov, aby sme urobili niečo v prospech martinského hokeja, konštatoval tréner hostí Ján Hegyi.

Domáci kouč Ján Selvek (na snímke) vedel, že pre jeho zverencov to bude nesmierne náročný súboj. Takéto zápasy, v ktorých sa hrá prakticky o šesť bodov sú veľmi ťažké. Najviac ma mrzí to, že pri troch situáciách, kedy sme išli traja na jedného, sme vždy skončili v rohu klziska. Ináč to bol typický nervózny zápas o posledné miesto v tabuľke. Včera a dnes dostali hráči voľno, ale už od zajtra budú opäť v plnom nasadení. Od stredy budeme trénovať trojfázovo, pričom každý deň budeme striedať posilňovňu, beh a ľad, upresnil kormidelník ŠKP, ktorý sa v úvodných piatich zápasoch pri popradskom mužstve nedočkal tak vytúženého víťazstva (dve remízy a tri prehry, pozn. autora). Na našej hre bolo cítiť, že si už mužstvo potrebuje oddýchnuť. Aj v tomto zápase sa ukázalo, že Martinčania si vedeli podržať puk, my sa strašne natrápime na tom, čo chceme urobiť. Často odovzdávame zadarmo puky súperovi, dúfajme, že po prestávke sa to výrazne zlepší, zaželal si skúsený kormidelník. Presné prihrávky v popradskom mužstve absentujú a častokrát vôbec nenachádzajú adresáta. Je to i chyba našich útočníkov, ktorí si nenakorčuľujú do voľného priestoru a sú zakrytí za hráčom súpera. Počítali sme s tým, že trojica Palovčík, R. Tomas a Hvila budú ťahúňmi mužstva, ale hráči to zatiaľ nepotvrdzujú, doplnil J. Selvek, ktorý si na záver pod stromček zaželal, aby jeho zverenci poskočili v tabuľke aspoň o jednu priečku vyššie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.