Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Ján Lašák: "Treba hrať tak, aby Čechom spadol hrebienok"

SITA|10. máj 2001 o 13:34

HANNOVER 10. mája (SITA) - Aktuality a zaujímavosti z Hannoveru pred štvrtkovým štvrťfinálovým stretnutím MS v hokeji Slovensko - Česko:

Ján Lašák: "Treba to zlomiť"

Hoci tréner slovenskej reprezentácie Ján Filc to tajil do poslednej chvíle, brankár Ján Lašák už krátko po skončení zápasu s USA vedel, že nebude v bránke chýbať ani vo štvrťfinále proti Česku. "Verím, že nadišiel čas, aby sme prerušili nepriaznivú bilanciu s Čechmi. Oni hrajú veľmi sebavedomo a myslím si, že dnes treba hrať tak, aby im spadol hrebienok. Chalani si veria a ja sa pokúsim využiť skúsenosti z vlaňajška, keď som v Petrohrade proti Česku odchytal jednu tretinu nadstavbového zápasu i celé finále. Predpokladám, že Česi pôjdu na ľad s tým, aby nám čo najskôr dali nejaké góly, teda s vedomím, že máme slabinu na poste brankára. Vlani sa im to vo finále podarilo, teraz sa nesmie," hľadal motiváciu 22-ročný gólman tímu IHL Milwaukee Admirals. Na otázku, či bude pre neho dnešný zápas najdôležitejším v kariére, Lašák odpovedal: "Jeden z najdôležitejších. Prvenstvo si zatiaľ v tomto smere drží predsa len petrohradské finále."


Sedláček bude fandiť Slovákom

Sprievodcom slovenského tímu na svetovom šampionáte v Nemecku nie je Slovák, ale Čech žijúci v Nemecku Pavel Sedláček. Postarší distingvovaný pán hrával kedysi hokej ako obranca, ale nie na profesionálnej úrovni. Na otázku, komu bude vo štvrtkovom štvrťfinále Slovensko - Česko fandiť, odpovedal. "Som tu v slovenských službách, preto budem fandiť Slovákom. O svojej rodine to však s určitosťou povedať nemôžem," hovoril s úsmevom P. Sedláček.


Pre Kubu je najväčšou osobnosťou Sekeráš

Jedným z nováčikov v českom výbere je na MS v Nemecku aj obranca Filip Kuba. Štvrťfinálový zápas proti Slovensku bude pre neho proti tomuto súperovi na rozdiel od väčšiny jeho kolegov na svetovom šampionáte premiérový. Zatiaľ odohral Kuba proti Slovákom iba dva zápasy v príprave (3:1, 4:8) a zaznamenal v nich jeden gól. "Slováci majú šikovných rýchlych útočníkov, ku ktorým treba pristupovať v súbojoch veľmi tesne, aby nám neušli. Musíme sa určite vyvarovať chýb zo súboja s Kanadou," povedal Kuba. Na otázku, kto je pre neho zo slovenských hokejistov najväčšou osobnosťou, odpovedal. "V Minnesote hrávam s Ľubom Sekerášom a to je veľmi dobrý hráč. Zo Slovákov je to na svetovom šampionáte asi najväčšia osobnosť."


V rebríčku návštevnosti vedú Fíni

V dlhodobom rebríčku návštevnosti svetových šampionátov v hokeji zatiaľ najviac divákov videlo MS v roku 1997 vo Fínsku. V Helsinkách a Tampere tam vtedy na štadióny prišlo dovedna 526 000 fanúšikov hokeja. Druhá priečka patrí Švédom z roku 1989, zápasy v Štokholme a Sodertälje videlo spolu 388 563 divákov. Švédsku patrí aj tretie miesto a šampionát v roku 1995 (Štokholm, Gävle) - 326 571 divákov. MS v Nemecku pred vstupom do štvrťfinálovej fázy reálne môžu zaútočiť na najvyššie priečky. Po skončení kvalifikačných skupín ich zatiaľ v troch dejiskách videlo 317 938 divákov.

Súvisiace články