Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Ján Laco: Pokúsime sa dobyť Steel Arénu

Sportnet|Publikované 29. dec 2008 o 23:00

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.skZvolenských hokejistov nepribrzdila ani prestávka v najvyššej súťaži. Pred ňou vyhrali šesť zo 7 zápasov. V nedeľu

TOMÁŠ TÓTH, tomas.tothkorzar.sk

Zvolenských hokejistov nepribrzdila ani prestávka v najvyššej súťaži. Pred ňou vyhrali šesť zo 7 zápasov. V nedeľu si poradili so Skalicou, ktorú zdolali 4:2. Tretí tím extraligy sa dnesv rozlúčkovom zápase s rokom 2008 pokúsi prekvapiť v košickej Steel Aréne.

KOŠICE. V úvode sezóny Košičania na domácom ľade zdolali Zvolen 4:2. Potom na jeho ľade vyhrali 3:2 po predĺžení, naposledy Zvolen doma vyhral 4:2. Takýto výsledok by bral všetkými desiatimi brankár HKm Zvolen Ján Laco. Niekdajšieho gólmana Košíc, ktorý je oporou svojho tímu, sme sa opýtali:

Jano, v starom roku je to váš posledný zápas. Spravíte si pred Silvestrom dobrú náladu?

"čaká nás ťažké stretnutie. Ale chceme ísť Silvestrovať v pohode. Verím, že po stretnutí v Košiciach budeme spokojní. A potom sa rozídeme každý z nás za svojimi. Ja budem vítať Nový rok v Liptovskom Mikuláši. V jednom podniku sa zvyknú zísť aj viacerí hokejisti, trebárs Uram, Pleva, Plch, Cibuľa, Klepáč, Rudo Huna, teda Liptáci pôsobiaci kade tade."

Zvolen už neraz ukázal, že na Košice to vie...

"S mužstvami, ktoré sú v tabuľke hore sa nám hrá lepšie. S nimi sa hrá vyspelejší hokej. Je to nielen o bránení, viac sa korčuľuje, hrá sa technickejšie a to nám vyhovuje."

Uvedomujete si, že v Košiciach súperi bodovať nezvyknú?

"Domáci si na svojom veľkom ihrisku silný. Zvykli si naň, majú hráčov, ktorí z neho vedia ťažiť. Ale pokúsime sa dobyť Steel Arénu."

Položí teda Ján Laco základ úspechu svojím výkonom?

"Tieto zápasy sú aj o tom, že štandardný výkon na výhru nestačí. Musím pochytať aj niečo navyše. Len tak máme šancu. Verím, že chalani nejaké góly dajú. Košičania ich strieľajú dosť. Vedia si vytvoriť tlak, strieľajú často. Takže asi sa nudiť nebudem."

Posledný zápas so Skalicou vám dodal viac elánu?

"Hralo sa po prestávke. Zvlášť po vianočnej je to ťažšie, ale zvládli sme to. Obstáli sme veľmi dobre. Dobre sme sa postarali o Pálffyho, tie body sú cenné."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.